Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ РЕАЛІЗОВУВАТИМЕТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ, СПРЯМОВАНИЙ НА СТВОРЕННЯ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ

Презентували проект під час зустрічі голови Сумської облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО з делегацією Міжнародної організації праці

«Створення нових робочих місць в пріоритеті роботи Сумської облдержадміністрації. Це одне із завдань, яке ставить перед нами Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ. Тому сьогодні робота обласної влади спрямована на збереження вже існуючих робочих місць та створення в області привабливого інвестиційного клімату для відкриття нових підприємств», – наголосив Дмитро Живицький.

 

Голова облдержадміністрації подякував делегації Міжнародної організації праці (МОП), що відібрали саме проєкт від Сумської області «Розширення формальних можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини».

«Як представник органу влади області запевняю вас про особистий намір підтримати всі ініціативи, що стосуються розвитку нашого регіону», – наголосив Дмитро Живицький.

Старший технічний радник Проєкту МОП Джемал ХОДЖІЧ привітав Сумщину з перемогою у конкурсі проєктів: «Проєкт достатньо амбітний. Дякую вам за нього. Звичайно, ми надамо всю необхідну підтримку для його реалізації».

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторія МЕДВІДЬ розповіла, що проєкт реалізовуватиметься протягом 1 року і 6 місяців.

«Основний заявник проєкту – Сумський національний аграрний університет. До проєкту долучилися представники Сумської облдержадміністрації, зокрема, обласного Департаменту соціального захисту, а також обласного центру зайнятості. Запрошені до участі територіальні громади, які й розташовані в межах «Туристичного трикутника Сумщини» – Глухівська, Путивльська та Кролевецька міські ради, Есманьська селищна рада та Новослобідська сільська рада», – говорила Вікторія Медвідь.

Метою проєкту є збільшення кількості підприємницьких ініціатив та відсотка самозайнятості у сфері зеленого та крафтового туризму серед уразливого населення Сумської області. Тобто його потенційними учасниками є особи з інвалідністю, ветерани АТО/ООС, внутрішньо переміщені особи, жінки під час / після декретної відпустки, випускники вишів, особи передпенсійного віку, особи, що постраждали в аварії на ЧАЕС тощо.

Національний координатор Проєкту МОП Тетяна МІНЕНКО додала, що проєкт Сумщини зацікавив, адже для Міжнародної організації праці інклюзивні верстви населення – це не лише люди з інвалідністю.

«Для нас інклюзивність – це рівний доступ до ринку праці чоловіків і жінок. Ми робимо акцент на всі категорії, які ви перелічили. І це для нас дуже важливо. Адже чимало сьогодні категорій населення, які, на жаль, не є активними на ринку праці. Особливо молодь, яка закінчивши університет, не може знайти собі перше робоче місце, – зазначила вона. – Тому ми підтримуємо ваш проєкт і бажаємо успіху в його реалізації у громадах Сумщини».

За підсумками зустрічі Дмитро Живицький наголосив: «Сподіваюсь, що після реалізації проєкту ми отримаємо зменшення загроз соціальної інклюзії та розвиток конкурентоспроможності регіонального туристичного продукту, розширення можливостей працевлаштування вразливих груп населення області у сфері зеленого та крафтового туризму».