Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

РОБОТА КОМІСІЙ З ПИТАНЬ ПОГАШЕННЯ ЗАРПЛАТНИХ БОРГІВ ДАЄ ПОЗИТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

На засіданні робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат  під головуванням Вікторії Медвідь, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації, обговорили стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 01.08.2021.

Як повідомила Вікторія Медвідь, станом на 01 серпня 2021 року борг з виплати заробітної плати обліковувався на 24 підприємствах області в сумі майже 318 млн гривень, що на 0,2 млн гривень менше по відношенню до попереднього місяця.

Позитивним моментом є зменшеннязарплатних боргів на 8-и активних підприємствах області на загальну суму 3,5 млн гривень. Найбільше з них на АТ «Сумське НВО» та ДП «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» (по 1,3 млн гривень кожний), наголосила посадовець.

 

З цього питання поінформував присутніх Михайло Дубровський, директор Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Слід зазначити, що в окремих випадках зміна керівника призвела до вагомого зменшення заборгованості з виплати заробітної плати наголосив Михайло Дубровський. Так, після зміни власника ТОВ «Кінотеатр «Дружба» та призначення нового директора зарплатні борги на початок місяця зменшились вдвічі або на 151,7 тис. гривень і продовжують зменшуватись.

У КНП Сумської обласної ради «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» здійснюються відповідні заходи, які, сподіваємось, призведуть до зменшення боргів. Адже поки ми мали лише їх приріст.

Вважаємо, що зміна керівників – це дієвий механізм вирішення проблеми з боргами.

Позитивна динаміка в погашенні зарплатних боргів виникла у тому числі внаслідок активної роботи обласної та міських тимчасових комісій з питань погашення заборгованості з виплати зарплати. Так, упродовж цього року проведено 57 таких засідань, де заслухано 74 звіти керівників підприємств-боржників, які були попереджені про персональну відповідальність за несвоєчасну сплату заробітної плати.

На засіданні також заслухали інформацію про стан виплати заробітної плати в закладах охорони здоров’я області та вжитті заходи щодо погашення її боргів.

Як повідомила Лідія Колодченко, представник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, протягом 2020-2021 років Сумською обласною державною адміністрацією вживались всі можливі заходи для забезпечення виплати заробітної плати працівникам комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, коштів обласного бюджету та субвенцій з інших місцевих бюджетів, у зв’язку із приєднанням з 01.04.2020 підрозділів, розташованих у містах Суми та Охтирка.

Відповідними  розпорядженнями голови Сумської обласної державної адміністрації для ОКСЛ було виділено додаткові кошти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я у сумі 20 млн гривень на погашення заборгованості по заробітній платі працівникам закладу. Виділені для ОКСЛ кошти становлять майже 80% від усієї суми цієї субвенції, передбаченої для Сумської області.

Робота в цьому напрямку продовжується. За результатом засідання робочої групи надані відповідні протокольні рішення.