Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБЛАСНА ВЛАДА ВІДКРИТА ДО ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ, ДОСЛУХАЄТЬСЯ ДО ЇХНІХ ПРОБЛЕМ І ПОБАЖАНЬ

Такий висновок зробила Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Тетяна БАРАНЦОВА, проінспектувавши на Сумщині заклади соціального захисту та поспілкувавшись із громадськими активістами. Під час наради з головою облдержадміністрації Дмитром ЖИВИЦЬКИМ Урядовий уповноважений озвучила свої рекомендації та побажання

«Ми вчора на Сумщині протягом усього дня разом із заступником голови облдержадміністрації Вікторією МЕДВІДЬ інспектували заклади, де проживають та навчаються люди із інвалідністю. Були, зокрема, у двох інтернатних закладах – Білопільському дитячому будинку-інтернаті та Алтинівському психоневрологічному інтернаті, – розповіла вона. – Приємно відзначити, що в закладах комфортно, створені хороші умови для повноцінного перебування. Зокрема, у Білопільському інтернаті створено власну футбольну команду, не кожен заклад такого типу може цим похвалитися. Займаються вихованці інтернату й творчістю. І це прекрасно. В Алтинівському закладі приємно вразив персонал, який з величезною турботою ставиться до вихованців».

 

Але поряд із плюсами, у цих інтернатах Тетяна Баранцова побачила суттєві недоліки, а саме неможливість пересуватися на візку, проблеми з доступністю санвузлів тощо.

Оглянувши Косівщинську спеціальну школу, Уповноважений наголосила на тому, що рівень школи був би зразковим, але на заваді цьому усе ті ж недоліки – недоступність санвузлів, душових кімнат для дітей, які пересуваються на візках тощо. Також варто було б у школі облаштувати ліфт.

«Сьогодні ми відвідали учбово-виробниче підприємство «Українського товариства сліпих», поговорили із цими людьми і я хочу передати вам їх побажання, – звернулася Тетяна Баранцова до Дмитра Живицького. – Вони хочуть більше дізнаватися про соціальні пільги та програми – державні й обласні, які передбачають пільги для них».

Голова облдержадміністрації дав завдання директорові Департаменту соціального захисту Михайлу ДУБРОВСЬКОМУ розробити аудіо-інформаційні матеріали для цього підприємства, щоб його працівники мали необхідні знання про свої права й соціальні пільги.

«Сумська облдержадміністрація повністю відкрита для співпраці, – зазначив Дмитро Живицький. – Тим більше, ми дослухаємося до проблем людей із інвалідністю. Я працюю на посаді голови облдержадміністрації трохи більше двох місяців. Але знаю проблеми цих людей, адже коли кілька років тому займав тут посаду керівника апарату облдержадміністрації, намагався вирішувати їх. Зокрема, ми домовилися із забудовниками багатоквартирних будинків, що квартири на першому поверсі одного із під’їздів у нових будинках будуть повністю обладнані для людей із інвалідністю. Крім того, за кошти обласного бюджету ми видали книгу історій та мрій дітей із інвалідністю «Відчуваємо ваші серця», і в рамках однойменного проєкту разом із меценатами здійснювали мрії цих діток. Були в нас й інші проєкти. Деякими з них я займаюсь сьогодні. Зокрема, на базі відділення обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб із інвалідністю в с. Рибці розглядаємо можливість для побудови не лише кінного манежу для розвитку такого напрямку як «іпотерапія», а й реконструкції всього комплексу. Залучатимемо кошти державного бюджету».

  Голова облдержадміністрації та заступник голови облдержадміністрації Вікторія Медвідь подякували Урядовій уповноваженій за поїздку в Сумську область, за інспектування та висновки й рекомендації, які дадуть поштовх для роботи над вдосконаленням життя людей із інвалідністю.

 

Нагору †