Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)60-02-08,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Підбито підсумки обласного конкурсу „Кращий колективний договір”

             Сумщина чи не єдина серед регіонів України, що останні роки продовжує давно забуті традиції — проведення конкурсу „Кращий колективний договір”. Ініціатором заходу виступила Сумська обласна рада профспілок. ЇЇ одностайно підтримала обласна державна адміністрація та обласна організація роботодавців „Сумський регіон”.

     Колективний договір — це основний документ, що регулює трудові відносини та соціально-економічні інтереси працівників на конкретному підприємстві, установі, організації. У ньому сторони соціального діалогу – працівники роботодавці – унормовують питання оплати та охорони праці, трудову та виконавчу дисципліну, надання додаткової відпустки, пільг, додаткових матеріальних стимулів тощо.

      „Проводячи такий конкурс, ми маємо на меті розвинути соціальне партнерство, підвищити гарантії соціально-трудових прав працівників, досягти високої продуктивності праці та саме головне — це покращити життєвий рівень людей”, – повідомила у ході засідання оргкомітету перший заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц.

      Конкурс стартував 01 квітня 2013 року. Так, на початковому етапі конкурсу 180 підприємств, установ та організацій у містах і районах області виявили бажання приймати участь. За результатами цього етапу визначено 63 переможці, що отримали право боротися на регіональному рівні за звання „Підприємство області з кращим колективним договором”.

      Підбиваючи підсумки конкурсу, члени організаційного комітету особливу увагу приділяли відповідності положень колективного договору чинному законодавству України, положенням Генеральної, галузевих та регіональної угод. Важливим і невід’ємним фактом конкуренції в конкурсі — відсутність заборгованості з оплати праці, забезпечення продуктивної зайнятості та збереження робочих місць. Також основним критерієм оцінювання головного документа підприємства – рівень заробітної плати, обсяг соціальних гарантій, належні умови охорони праці тощо.

      Робота по визначенню переможців досить кропітка і відповідальна. Обласний оргкомітет ретельно та об’єктивно вивчив кожен представлений колективний договір з урахуванням вищезгаданих критеріїв та визначив 26 найкращих в 11 номінаціях.

       Офіційне оголошення Кращого колективного договору та нагородження переможців відбудеться напередодні професійного свята — Дня міжнародної солідарності трудящих, 29 квітня.