Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СУМЩИНА – У П’ЯТІРЦІ НАЙКРАЩИХ РЕГІОНІВ ДЕРЖАВИ ЗА СОЦІАЛЬНИМИ ПОКАЗНИКАМИ

За рейтинговими показниками розвитку соціальної сфери у 2013 році, складеними Міністерством соціальної політики України, Сумська область посіла 5 місце.

Про це йшлося на Колегії Мінсоцполітики під головуванням в.о. Міністра соціальної політики Наталії Королевської, в якій взяли участь заступник голови Сумської облдержадміністрації Тамара Іщенко, заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц.

При складанні рейтингу Міністерством соціальної політики враховувалась ситуація на регіональних ринках праці, оцінка роботи регіональних підрозділів служби зайнятості, оплата праці, реалізація державної політики у сфері сім’ї, оздоровлення дітей.

У сфері соціального захисту населення області забезпечується виконання завдань державної політики та реалізація соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича. У 2013 році вдалося посилити соціальний захист найбільш уразливих категорій громадян Сумщини. Пенсії, державні соціальні допомоги, виплати з фондів соціального страхування здійснені в повному обсязі. Вдалося не тільки не допустити виникнення додаткової заборгованості із заробітної плати, але й скоротити її на 21,4 млн. гривень до початку року.

Запроваджено нову політику у сфері зайнятості, новий Закон «Про зайнятість населення» запрацював у повній мірі. Тепер головне завдання – знайти людині робоче місце або допомогти відкрити бізнес, а не просто платити допомогу по безробіттю. Як підсумок – утримано ситуацію на ринку праці та досягнуто певного поліпшення. Рівень безробіття скоротився до 7,5 відсотка. У ЄС, до речі, він становить 11 відсотків.

У складних умовах у держави немає можливості покращити соціальний захист всіх одразу. Тому ті соціальні гривні, які вдалося знайти, зекономити, – було спрямовано на допомогу найбільш незахищеним – дітям-інвалідам. Це суть Соціальних ініціатив Президента. Також було посилено соціальний захист ветеранів та інвалідів війни. Адже це питання честі допомогти нашим героям, які ризикували найціннішим – життям – заради нашої свободи.

Соціальні служби регіону і надалі працюватимуть для людей, поліпшуючи їх життя.