Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)60-02-08,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Про соціальний захист чорнобильців у прямому ефірі

     Напередодні Дня Чорнобильської трагедії начальник головного управління праці та соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Анатолій Боярко та начальник відділу головного управління Надія Любич у прямому ефірі поспілкувалися зі слухачами обласного радіо з питань соціального захисту громадян, постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

     В нашій області мешкає до 16 тисяч осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них: 1,7 тисяч осіб, які мають інвалідність пов’язану з наслідками аварії на ЧАЕС, 7,7 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 4,7 тисяч потерпілих від Чорнобильської катастрофи та 2,6 тисячі дітей.

     „Найголовніше для інвалідів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та інвалідів з числа потерпілих, унаслідок Чорнобильської катастрофи, - це своєчасне отримання безплатної медичної допомоги,” - наголосив у своєму виступі начальник головного управління Анатолій Боярко. Аналіз фінансування пільг на медичне забезпечення таких категорій громадян у розрізі регіонів України свідчить, що Сумська область посідає перше місце щодо забезпечення коштами з розрахунку на 1 особу.

     „Одним із важливих напрямів соціального захисту є організація оздоровлення та санаторно-курортного лікування постраждалих осіб”, - звернула увагу слухачів начальник відділу головного управління Надія Любич, інформуючи про забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих осіб.

       З 01 січня 2013 року набув чинності Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо забезпечення санаторно-курортними путівками”, яким передбачено право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі.

      Надія Любич зауважила, що розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про державний бюджет України на відповідний рік.

      На сьогодні Міністерством соціальної політики України разом з місцевими органами соціального захисту населення проводиться робота з організації у 2013 році оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,. За попередніми повідомленнями оздоровлення буде розпочато з другої половини червня цього року.