Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РОБОТА ЗІ ЗНИЖЕННЯ РІВНЯ НЕЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ

З початку бойових дій в регіоні відбулося значне закриття підприємств або навіть їх фактичне знищення, скорочення кількості працівників, триває постійний процес переміщення громадян в межах країни та закордон. Велика кількість роботодавців не має змоги виплачувати заробітну плату своїм працівникам. Всі ці фактори призводять до зростання рівня незадекларованої праці, неформальної економіки та соціальної напруги.

Ці питання стали основними для членів обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, засідання якої було сьогодні проведено за участі представників районних державних адміністрацій та міських рад.

 На заході було обговорено основні напрями організації роботи щодо зниження рівня незадекларованої праці Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Управління Держпраці у Сумській області,  Головного управління Державної податкової служби у Сумській області та соціальних партнерів. Заслухано результати роботи, проведеної з початку року, та прийнято рішення максимально спрямувати спільні зусилля на проведення заходів із запобігання поширенню незадекларованої праці.

Начальник управління організаційної роботи та соціально-трудових відносин Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Оксана ЛЕВЧЕНКО звернула увагу присутніх на необхідність продовжувати роботу в частині моніторингу стану ринку праці та заборгованості із виплати заробітної плати, на зміни в трудовому законодавстві та обмеження можливостей членів робочої групи у зв’язку з прийняттям Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 №2115-ІХ.

Про початок з 1 липня 2022 року нового етапу інформаційної кампанії «Виходь на світло!» доповіла начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія ЧОРТЕНКО. За її словами, головне завдання кампанії – донести до уваги роботодавців і працівників вимоги чинного трудового законодавства, важливість недопущення зниження рівня захисту працівників та стабільності економіки, необхідності підтримувати один одного та свою країну у скрутний час.

З метою моніторингу стану оформлення трудових відносин на 2022 рік заплановано проведення інформаційних заходів серед 4120 роботодавців для інформування про ризики та наслідки незадекларованої праці з подальшим моніторингом динаміки зростання або зменшення кількості застрахованих осіб.