Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НАВЧАННЯ ІНВАЛІДІВ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ – ШЛЯХ ДО ЇХНЬОГО ПРОФЕСІЙНОГО УСПІХУ

Професійна реабілітація осіб з особливими потребами сьогодні є однією з визначальних умов їх максимальної адаптації в суспільне життя.

Чи не найважливішим із засобів інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями є професійна реабілітація та наступна трудова зайнятість. З одного боку, це сприяє їх самозабезпеченню та матеріальній незалежності, з іншого – є засобом  самоствердження особистості. Тому у вирішенні проблеми зайнятості людей з особливими потребами важливу роль відіграє навчання інвалідів робітничих професій у спеціалізованих реабілітаційних закладах. Такий заклад для людей з обмеженими можливостями працює в с. Лютіж на Київщині.

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів – державна соціальна установа Міністерства соціальної політики України. Свою діяльність Центр здійснює згідно з чинними нормативно-правовими актами України, за стандартами та рекомендаціями Міжнародної організації праці. Центр оснащений за принципами безбар'єрності, має сучасну навчально-методичну та матеріально-технічну бази і забезпечує одночасне проходження професійної реабілітації 138 інвалідами І-ІІІ груп різних нозологій. Професійна підготовка в закладі здійснюється 15 робітничими професіям. Зокрема, особи з повною загальною середньою освітою за п’ять місяців можуть здобути досить популярні та затребувані сьогодні спеціальності такі, як оператор комп’ютерного набору та секретар керівника. Можуть опанувати секрети майстерності за спеціальностями: перукар, бджоляр, слюсар з ремонту автомобілів, взуттєвик з ремонту взуття, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, соціальний робітник, вишивальник, швачка, манікюрник, молодша медична сестра з догляду за хворими, касир торговельного залу, черговий по поверху (готелю, кемпінгу, пансіонату).

По закінченні курсу навчання випускники складають державні іспити присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» з набутої професії відповідного розряду (категорії) та видається свідоцтво встановленого зразка.

Професійне навчання, його медичний та соціально-психологічний супровід, проживання та харчування слухачів у Центрі забезпечуються за рахунок коштів державного бюджету.

Документи вступників приймаються Приймальною комісією Центру протягом року.

Бажаючим пройти курс професійної реабілітації в Центрі необхідно звертатися до місцевих органів соціального захисту населення.