Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ТИМ, ХТО ВРЯТУВАВ ЖИТТЯ

Двадцять вісім років тому атомним смерчем з четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС вирвалась найбільша техногенна аварія в історії людства.

Хронологія подій 26 квітня 1986 року на станції відома – вибух, пожежа, що тривала понад тиждень, евакуація, залучення сотень тисяч рятувальників, які ціною життя і втрати здоров’я перемогли некеровану стихію.

Після аварії доля регіонів України та їх мешканців докорінно змінилася. Сумщина – восьма в країні область за площею забруднених земель. Одинадцять населених пунктів Шосткинського та Ямпільського районів зазнали радіоактивного впливу. Кожна область направила в зону Чорнобильської аварії кращих своїх синів та доньок.

Із плином часу велич подвигу ліквідаторів, які поклали своє здоров’я та життя заради майбутнього нащадків, лише набуває значущості.

На сьогодні для їхнього соціального захисту зроблено багато. З початку року забезпечено надання соціальних гарантій більше 14 тисячам осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з державного бюджету на 2014 рік Сумщині виділено коштів у сумі 20,8 млн. гривень. Упродовж I кварталу своєчасно їх профінансовано та використано на виплату усіх видів компенсацій та допомог на суму 5 млн. гривень.

За рахунок коштів обласного бюджету постраждалі громадяни отримують пільги на медичне обслуговування. Державним бюджетом області на ці цілі передбачено коштів у сумі 637,7 тис. гривень. Додатково обласною владою обсяг видатків збільшені на 1,9 млн. гривень. При цьому, на забезпечення харчування у стаціонарах спеціалізованих лікувальних закладах виділені кошти в сумі 441,7 тис. гривень, решта – 2,1 млн. гривень – розподілено місцевим бюджетам області пропорційно чисельності постраждалих осіб, які мають право на пільги. На сьогодні заходи програми профінансовано на загальну суму 569,6 тис. гривень.

 Сумська область посідає перші місця серед регіонів України щодо забезпеченості коштами для соціального захисту цієї категорії громадян в розрахунку на одну особу. Так, у 2014 році цей показник складає 169,12 гривень, у той час, як по Україні – 46 гривень.

В області з початку року 9,3 тис. чорнобильцям та членам їх сімей надано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 3,1 млн. гривень.

Спеціальною комісією з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розглянуто 129 справ та видані посвідчення 111 чорнобильцям, які в подальшому матимуть змогу користуватися пільгами, передбаченими чинним законодавством для цієї категорії осіб.

За три місяці цього року 22 особи з числа ліквідаторів аварії отримали змогу здійснити перерахунок пенсії завдяки виданим відповідною комісією довідкам про уточнену заробітну плату в період їх роботи в зоні відчуження упродовж 1986-1990 років.

Держава піклується про сучасних героїв-чорнобильців, бо Україна сьогодні безпечно живе завдяки їм.