Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СИСТЕМА НАСТАВНИЦТВА ДОПОМОЖЕ ВПЕВНЕНО ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОБОТИ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

Відбулося засідання у форматі «круглого столу» за участю Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України» з питань упровадження в Департаменті соціального захисту населення механізму «Система наставництва та професійного розвитку працівників на підприємствах, в установах, організаціях». Зазначений механізм упроваджуватиметься в рамках проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки для догляду за дитиною».

Сумщина є одним із п’яти пілотних регіонів, разом із Вінницькою, Дніпропетровською, Житомирською та Волинською областями, де впроваджується проект.

Роботодавці зацікавлені в державній підтримці підприємств, які впроваджують заходи, що спрямовані на швидку адаптацію до професійного життя батьків після відпустки для догляду за дитиною. Основним рівнем регулювання питань з реінтеграції працівників, які повернулися до роботи після переривання кар’єри за сімейними обставинами, повинен бути договірний рівень, а саме генеральна, галузеві угоди та колективні договори.

Департамент соціального захисту населення є активним партнером проекту, адже тема професійної реінтеграції батьків до професійного життя після відпусток для догляду за дитиною завжди була актуальною.

У рамках проекту розроблено системи сприяння професійній реінтеграції. Однією з таких є система наставництва та професійного розвитку працівників на підприємствах, в установах, організаціях. Для обговорення процедури її апробації й завітали на Сумщину представники проекту Валентина Проскурніна та Родіон Колишко.

Керівник проекту Валентина Проскурніна поінформувала учасників зустрічі про мету та завдання системи наставництва. Вона зазначила, що система наставництва та професійного розвитку передбачає не лише розробку механізмів мотивації до повернення на роботу, а й підвищення продуктивності праці працівників.

Під час зустрічі експерт проекту Родіон Колишко презентував присутнім механізм сприяння професійній реінтеграції – наставництво, коучинг і менторство.  Експерт зазначив, що наставництво спрямоване на оновлення, осучаснення, розвиток прикладних професійних компетенцій працівника. Коучинг – покликаний активізувати процеси самонавчання та саморозвитку працівників, створити ефект «виведення за рамки» штатних виробничих ситуацій. Менторство ж поєднує у собі ознаки як коучингу, так і викладацької діяльності та розглядається як наставництво для наставників.

Впровадження механізму «Система наставництва та професійного розвитку працівників на підприємствах, в установах, організаціях» дасть змогу працівникам, які повернулися з декретної відпустки, не втратити свою кваліфікацію та швидко приступити до виконання професійних обов’язків. Суттєво скоротить терміни виходу на плановий рівень продуктивності праці та забезпечить підвищення професійного рівня і навичок як підопічних, так і наставників.