Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ – НЕОБХІДНА УМОВА СТАБІЛІЗАЦІЇ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН

Відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення під головуванням директора Департаменту Михайла Дубровського. У засіданні взяли участь  заступник голови облдержадміністрації Андрій Крамченков, голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова, генеральний директор Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон» Володимир Кононенко, керівники структурних підрозділів Департаменту, управлінь (праці) соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад.

Як відомо, запровадження соціального діалогу є необхідною умовою подолання кризових явищ, стабілізації суспільних відносин, і важливим елементом забезпечення соціального захисту та сприяння соціальному розвитку в Україні, зокрема, у Сумській області. На сьогодні в регіоні укладено 4 895 колективних договорів і ця цифра з кожним роком зростає. За даними органів статистики на Сумщині регулюють трудові відносини через колективний договір 2941 колектив, що охоплює 88,8% працюючих (по Україні – 79,8%). За цим показником Сумська область посідає І місце серед областей країни.

У колдоговірній практиці не менш важливим є вчасне врахування змін і доповнень у законодавстві. Місцеві управління (праці) соціального захисту населення в межах повноважень сприяють організації переговорного процесу між сторонами соціального діалогу та надають їм всебічну організаційно-методичну допомогу шляхом роз’яснень чинного законодавства та його застосування.

За результатами засідання визначено заходи по реалізації державної політики щодо підвищення ефективності системи захисту населення від соціальних ризиків та забезпечення підтримки працездатного населення.