Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ПІДВИЩЕННЯ ЦІН І ТАРИФІВ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Держава компенсуватиме додаткові витрати на оплату комунальних послуг родинам, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму.

На цьому наголосила начальник відділу соціальних гарантій та загальнообов’язкового державного страхування Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка під час брифінгу для регіональних ЗМІ.

«З метою посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги Урядом передбачено запровадження нового виду допомоги на оплату комунальних послуг – компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги.

Для призначення компенсації громадяни мають звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання. При собі мати заяву, паспорт, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, довідку про доходи членів сім’ї.

«Після прийняття рішення про надання компенсації орган соціального захисту населення у 10-денний термін поінформує про це заявника шляхом надсилання повідомлення, в якому зазначається розмір компенсації та період її надання», – підкреслила Людмила Мусіяка.

Розмір компенсації визначається як різниця між вартістю комунальних послуг до та після підвищення цін і тарифів. Компенсація перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника. 

«Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну. Для одержання компенсації сім’я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку – надання компенсації припиняється», – зазначила Людмила Мусіяка.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства Миколи ВОЙТЕНКА, в області здійснюється контроль за встановленням економічно обґрунтованих тарифів з урахуванням усіх об’єктивних чинників, які мають вплив на їх зростання.

«Нині середньообласний рівень відшкодування населенням фактичних витрат на діючі тарифи становить: на послуги з теплопостачання – 89% (по Україні – 76%); на послуги з водопостачання – 85,3% (по Україні – 66,9%); на послуги з водовідведення – 82,1%  (по Україні – 64,1%); на послуги з утримання будинків і споруд – 99,3% (по Україні – 90,9%). У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на житлово-комунальні послуги відсоток відшкодування державою різниці зросте», – наголосив посадовець.

«Сьогодні ми будуємо європейську державу, в якій турбота про кожну людину є гарантією стабільності та економічного процвітання. Керівництво країни та області першочергово опікується питанням соціального захисту населення, прикладом чого є державна допомога малозабезпеченим сім’ям», – підкреслила Людмила Мусіяка.