Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

РОБОТОДАВЦІ МАЮТЬ ПІКЛУВАТИСЯ ПРО БЕЗПЕКУ ПРАЦІ СВОЇХ ПРАЦІВНИКІВ

Кожне підприємство, установа чи організація повинні дбати про безпеку праці та здоров’я своїх працівників. До обов'язків роботодавців входить розробка комплексних заходів по охороні праці, які б гарантували безпечні і здорові умови праці на робочому місці.

На жаль, сучасний стан організації праці не гарантує стовідсоткової безпеки працівникам. Тому на підприємствах для відшкодування впливу небезпечних і шкідливих чинників виробництва на організм людини застосовується система пільг і компенсацій. Так, робітники, які працюють в умовах, що не відповідають нормам безпеки і санітарним нормам, користуються пільгами та отримують компенсації.

В області проводиться робота щодо соціального захисту таких працівників, на підприємствах, в установах та організаціях здійснюються атестації робочих місць, за результатами яких проводяться заходи з поліпшення умов праці та встановлення пільг і компенсацій згідно з чинним законодавством.

Реалізуючи завдання, які покладені на Державну експертизу умов праці щодо здійснення державного контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці, з початку 2014 року перевірено 340 підприємств Сумщини. Із 6,3 тис. робочих місць з несприятливими умовами праці, що підлягали атестації, 96 % – атестовані. За підсумками експертиз підприємствам, установам, організаціям видані 37 висновків щодо якості атестації робочих місць та правильності віднесення їх до категорії зі шкідливими і важкими умовами праці, 310 приписів та актів перевірок. Проведено більше 1 тис. експертиз за різними напрямками.

 У кожній адміністративно-територіальній одиниці підтримуються в оперативному стані бази даних підприємств, установ та організацій зі шкідливими та важкими умовами праці з показниками стану умов праці, встановлення пільг і компенсацій відповідно до чинного законодавства. До бази внесені дані 1514 підприємств з чисельністю 164,8 тис. працюючих осіб, у тому числі зі шкідливими та важкими умовами праці – 1341 підприємство (57,1 тис. осіб). Експертами з умов праці щокварталу проводиться аналіз цієї бази.

Із 57,1 тис. працівників, які користуються державними гарантіями на пільги та компенсації, а саме: пільговим пенсійним забезпеченням із зменшенням віку виходу на пенсію на 5 та 10 років (22 %), оплатою праці у підвищеному розмірі від 4 до 24 % тарифної ставки (64,5 %), додатково оплачуваною відпусткою (59 %), безплатним забезпеченням молоком або рівноцінними харчовими продуктами (22,5 %), скороченою тривалістю робочого часу (10 %).

Основним завданням охорони праці на підприємствах є поліпшення умов праці. При створенні умов, що відповідають нормам безпеки і виробничої санітарії, зникає необхідність у витратах на пільги та компенсації, підвищується продуктивність праці, що покращує психологічний клімат у колективі і матеріальне становище підприємства.