Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА РОЗГЛЯД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ВНЕСЕНО ЗАКОНОПРОЕКТ, ЯКИЙ ВИЗНАЧАТИМЕ ПРАВОВИЙ СТАТУС ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Органами соціального захисту населення Сумщини здійснюються всі можливі заходи щодо соціального захисту громадян України – вимушених переселенців з тимчасово окупованої території та частини країни, де проводяться антитерористичні операції.

З метою надання соціальної підтримки переселенцям з Криму, Севастополя, Донецької та Луганської областей  у регіоні забезпечено безперебійну виплату державних допомог, а також надається допомога у вирішенні питань, пов’язаних із новими призначеннями соціальних виплат.

Станом на 18.06.2014 до місцевих управлінь соціального захисту населення з питань надання різних видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг звернулося          24 особи, які приїхали з Криму та Севастополя, із них:  виплату одержують – 19 заявників, надходження субвенції очікують – 2,  справа одного заявника знаходиться на опрацюванні, 2 особи письмово відмовились від одержання допомоги.

До місцевих управлінь соціального захисту населення з питань надання різних видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг звернулося 34 переселенця з Донецької області та 7 – з Луганської.

Конституція України в статті 3 проголошує, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Держава, в умовах що склалися, має передбачити механізм забезпечення прав і свобод громадян, які змушені покидати свої домівки та шукати безпечного місцезнаходження в інших регіонах України.

У порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України». 

Зазначений проект Закону визначає правовий статус осіб, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України, установлює економічні, соціальні та правові гарантії захисту їх прав та законних інтересів на території України відповідно до Конституції України, міжнародних договорів України, а також принципів і норм міжнародного права. Його прийняття дозволить належним чином забезпечити захист прав і свобод громадян, які вимушені залишити місця проживання внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території України.