Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВСТАНОВЛЕНО НОВИЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

З 1 липня в Україні розмір допомоги при народженні дитини становить 41 280 грн. Розмір допомоги є єдиним як при народженні першої дитини, так і всіх наступних. Про це йдеться в постанові Кабміну № 208 від 25 червня 2014 року.

Згідно з документом,відразу після народження дитини сім'ї буде виплачуватися 10 320 гривень. Решту суми допомоги  родина буде отримувати протягом 36 місяців по 860 гривень щомісяця.

Крім того, для громадян, які вже отримали допомогу при народженні першої дитини, на наступні 12 місяців призначається допомога у розмірі     130 гривень до досягнення дитиною трирічного віку.

При цьому окрема допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку скасована.

Разом з тим, допомога, яка була призначена до 1 липня 2014 року, не переглядатиметься, а виплачуватиметься в тих же розмірах і термінах, адже відповідно до закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини.

Вимушені переселенці з території Криму і районів проведення антитерористичної операції, що не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, мають право на отримання допомоги за спеціальним рішенням. Таке рішення приймає орган соціального захисту на підставі акта про обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім'ї.