Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР ПО НОВІЙ ФОРМІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ – КОМПЕНСАЦІЇ ВИТРАТ НА ЖКП

Сьогодні відбувся спеціалізований семінар для працівників місцевих управлінь соціального захисту населення по новій формі соціальної допомоги, яка вперше запроваджена в Україні, - компенсації населенню додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.

У рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР), Міністерством соціальної політики України проведено семінар «Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги». Його організовано з метою ознайомлення працівників управлінь соціального захисту населення з новою формою соціальної допомоги, яка вперше запроваджується в Україні, – компенсацією населенню додаткових витрат на оплату комунальних послуг, та з метою навчання спеціалістів механізмам запровадження цієї нової форми на практиці. У заході взяли участь місцеві (міські та районні) управління соціального захисту населення Сумської, Полтавської та Харківської областей – більше 100 учасників.

Під час семінару було розглянуто: основні положення Порядку призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги; особливості надання компенсацій додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги; програмні засоби автоматизації призначення і надання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг; систему звітності та обміну даними в програмних засобах засобах надання компенсацій додаткових витрат на оплату комунальних послуг.

Учасники заходу мали змогу обговорити складнощі, пов’язані з компенсацією, поставити запитання, звернути увагу представників Міністерства соціальної політики України на питання, які не були враховані при запровадженні цього механізму. Серед найбільш актуальних питань, що ставили учасники семінару можна виділити такі: формування запитів до підприємств-надавачів послуг, податкових органів, звітність; уточнення вимог до документів, що надаються для призначення компенсацій; внесення змін до законодавства з метою усунення наявних суперечностей.

Проведений семінар став другим із серії спеціалізованих семінарів по новій формі соціального захисту населення, компенсації, що їх буде проведено в рамках Проекту МЕР для всіх регіонів України.