Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ

7 серпня відбулося засідання підсумкової колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації, що проходило під головуванням заступника директора Департаменту соціального захисту населення Олени Заяц у режимі відеоконференції.

У засіданні взяли участь члени колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, начальники місцевих управлінь (праці) соціального захисту населення, керівники територіальних центрів соціального обслуговування, центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, стаціонарних установ соціальної сфери, Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Обласної комунальної установи Сумської обласної ради «Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги, структурних підрозділів Департаменту.

На порядок денний колегії винесено питання про підсумки роботи органів соціального захисту населення, установ і закладів по виконанню завдань програми соціально-економічного розвитку області в соціальній сфері за перше півріччя 2014 року.

«Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника упродовж січня-червня 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом 2013 року зросла на 137 гривень, або на 5,3%, і склала 2740 гривень. Це у 2,3 рази перевищує розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, та мінімальну заробітну плату, визначених державою», – зазначила заступник директора Департаменту Олена Заяц.

Упродовж звітного періоду виплата всіх видів державної допомоги проводилася своєчасно та в повному обсязі, заборгованість наразі відсутня.

Значна увага приділяється якості надання соціальних послуг, організації обслуговування одиноких непрацездатних громадян вдома.

Для поліпшення соціальної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями в області функціонує мережа установ і закладів реабілітаційного напрямку, зокрема 13 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та 3 відділення соціальної та соціально-побутової реабілітації інвалідів. З метою надання консультативно-юридичної допомоги дітям з особливими потребами та їх сім’ям Сумським обласним центром забезпечено роботу виїзної медико-соціальної бригади.

У поточному році розпочали роботу відділення денного догляду на базі Сумського обласного та Білопільського районного центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

В області функціонує розширена мережа територіальних центрів соціального обслуговування, працюють виїзні «мобільні соціальні офіси», мультидисциплінарні команди, Університети третього віку. Значна увага приділяється відпрацюванню звернень громадян та запитів, що надходять на урядову «гарячу» лінію з соціальних питань.

Події, що відбуваються на Кримському півострові, у східних регіонах України, торкнулися Сумщини. До органів соціального захисту населення області звернулося за наданням державної соціальної допомоги 26 осіб з АР Крим та м. Севастополь і 103 – з Донецької та Луганської областей.

Рішенням сесії Сумської обласної ради надана матеріальна допомога в сумі 225 тис. гривень постраждалим особам та сім’ям загиблих при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Зазначені кошти виплачено в повному обсязі.

За підсумками проведеного засідання визначено заходи по реалізації державної політики щодо підвищення ефективності системи захисту населення від соціальних ризиків, створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з особливими потребами та забезпечення підтримки працездатного населення.