Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЧИТЕЛІ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ЗМОЖУТЬ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ НАВІТЬ ЗА ВІДСУТНОСТІ ДИПЛОМА ТА ТРУДОВОЇ КНИЖКИ

Напередодні нового навчального року Міністерство соціальної політики спільно з Міністерством освіти та науки погодило невідкладні та скоординовані дії, що нададуть змогу переселенцям з зони проведення АТО – вчителям загальноосвітніх шкіл та вихователям дошкільних закладів, які не мають можливості надати відповідні документи для оформлення трудових відносин, оперативно знайти роботу за місцем їхнього перебування. Про це зазначається на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України.

У разі, якщо такий громадянин не має документів, які підтверджують його стаж,  відповідну інформацію надаватимуть органи Пенсійного фонду України, адже в базі даних ПФУ містяться індивідуальні відомості про страховий стаж кожної працюючої особи. Розгляд відповідних звернень переселенців-педагогів ПФУ доручено проводити в оперативному порядку. 

Центрам зайнятості рекомендовано оперативно налагодити з місцевими органами управління освітою обмін інформацією в режимі он-лайн про наявність актуальних вакансій та претендентів на їх отримання. Аналогічний обмін інформацією здійснюватиметься з координаційними центрами, що допомагають вимушено переселеним громадянам. Відповідні установи надаватимуть дані з приводу вчителів та вихователів з числа переселенців, які бажають знайти роботу.

Місцеві органи управління освітою повинні забезпечити безперешкодний прийом на роботу таких громадян на заявлені вакансії за направленням центрів зайнятості на підставі:

-    індивідуальних відомостей про застраховану особу;

-    документів, що підтверджують її фактичне місце проживання (надаються Державною міграційною службою);

-    документів про повне медичне обстеження;

-    отримання від особи згоди на обробку персональних даних у встановленому законодавством порядку.

Після зарахування педагога-переселенця на відповідну посаду, місцеві органи управління освітою звертатимуться до відповідних навчальних закладів щодо підтвердження вказаних ним відомостей про освіту та кваліфікацію.

Загалом термін проведення процедур щодо отримання документів переселенця та його працевлаштування становитиме до двох місяців. При цьому конкретні строки залежатимуть від ситуації кожної окремої людини.

Спільний лист Міністерства соціальної політики та Міністерства освіти і науки із відповідними інструкціями надіслано до Державного центру зайнятості, Департаментів освіти і науки облдержадмінстрацій та Пенсійного Фонду України.