Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВА ГАРАНТУЄ СОЦІАЛЬНУ ЗАХИЩЕНІСТЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

На цьому заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Геннадій Пономаренко наголосив у ході брифінгу.

«Ціною неймовірних зусиль, життя та здоров’я ветерани вибороли для нас Перемогу. Тому наш святий обов’язок – оточити турботою кожну людину, на чию долю випала війна, створити гідні умови для їх соціальної адаптації та поліпшення здоров'я», – зазначив посадовець.

За його словами, на знак поваги нинішнього покоління до захисників Вітчизни Указом Президента України встановлено національний «День ветерана», який щорічно відзначається 1 жовтня та співпадає з Міжнародним днем людей похилого віку.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації поінформував, що нині на Сумщині проживає 53,3 тисячі ветеранів війни (в тому числі 4,9 тисячі інвалідів війни, 5,4 тисячі учасників бойових дій, 33,5 тисячі учасників війни) та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Життєзабезпечення ветеранів війни підтримується системою пільг та компенсацій, які гарантуються державою. Ветерани війни користуються пільгами щодо знижки оплати за житлово-комунальні послуги; придбання палива та скрапленого газу; проїзду транспортом; одержання ліків, протезування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням тощо.

Так, у 2014 році ветеранам війни Сумщини надано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 74 мільйони гривень, на тверде паливо та скраплений газ – на 9,1 мільйона гривень, на пільгове перевезення у міському та приміському транспорті – на 19 мільйонів гривень, на послуги зв’язку – на 3,4 млн. гривень.

До Дня Перемоги ветеранам війни було виплачено разової допомоги на суму 22,8 мільйона гривень. Два ветерани отримали автомобілі.

«Значна увага влади приділяється також забезпеченню ветеранів війни санаторно-курортним лікуванням. Цьогоріч санаторними путівками скористалося 206 ветеранів Сумщини та осіб, які мають статус ветерана війни або є жертвами нацистських переслідувань. Ще 246 інвалідів війни отримали компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування на загальну суму 76,7 тисячі гривень», – додав посадовець.

На базі відділень 21 територіального центру соціального обслуговування продовжують роботу Університети третього віку, послугами яких вже скористалося 2,6 тисячі осіб, зазначив Геннадій Пономаренко.

«Управління соціального захисту населення на місцях, територіальні центри регулярно перевіряють матеріально-побутові умови  проживання ветеранів війни та надають їм відповідну допомогу. Адже кожен ветеран, незалежно від місця проживання, повинен бути охоплений всебічною увагою та підтримкою», – наголосив Геннадій Пономаренко.