Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ В РЕЖИМІ ВІДЕОСЕЛЕКТОРУ

Відбувся відеоселектор з питань організації роботи органів соціальної сфери Сумщини щодо захисту переселенців та надання соціальної підтримки населенню при оплаті житлово-комунальних послуг.

Участь у засіданні взяли представники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад, що займаються вказаними питаннями.

«Урядом запроваджено облік переселенців з Криму та районів проведення АТО, а також надання їм щомісячної адресної допомоги» – зазначила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

По-перше, переселенці мають стати на облік в органах соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) та отримати відповідну довідку, яка видаватиметься в день подання заяви безоплатно.

Спрощено процедуру отримання довідок для осіб, які проживають в місцях масового (скупченого) поселення: прийняття заяв та видача довідок здійснюватиметься уповноваженими на це особами з виїздом на місця їх проживання.

По-друге, для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї звертається до органу соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

Надання грошової допомоги таким особам пов’язано з необхідністю покриття витрат на проживання, у тому числі, у зв’язку з наближенням зимового періоду.

Відповідно до постанови, ухваленої Урядом, адресна допомога призначається особам, які обліковані органами соціального захисту населення, та виплачується з дня звернення строком не більше, ніж шість місяців.

Допомога виплачуватиметься у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на одну особу (члена сім’ї); для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу (члена сім’ї). Загальна сума допомоги на сім’ю розраховуватиметься як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Механізм виплати щомісячної адресної допомоги передбачає, що працездатна особа не повинна стати утриманцем від держави. Тому, якщо у складі сім’ї, якій буде призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку, які протягом двох місяців з дня призначення виплати допомоги не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично непрацюють, розмір допомоги для них на наступні два місяці зменшується на 50%, а на наступний період – припиняється.

Зауважено, що виплата допомоги здійснюватиметься уповноваженому представнику сім’ї шляхом зарахування коштів на банківський рахунок. Для отримання допомоги необхідно подавати до органів соціального захисту населення такі документи: заява; паспорт громадянина України або посвідки на постійне місце проживання; копії свідоцтва про народження дітей та свідоцтва про одруження; довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції; письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї.

Грошова допомога надається з дня звернення за її призначенням та виплачується терміном не більше ніж 6 місяців. Виплата грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування на банківський рахунок.

На сьогодні в Сумській області знаходиться більше 7,5 тисяч переселенців. І це не остаточні цифри. Тому пріоритетним завданням є організуватися наявні сили та ресурси, щоб в найкоротший термін здійснити облік переселенців і забезпечити їм надання державної підтримки», – наголосила Людмила Мусіяка.