Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ КОМПЕНСУЮТЬ ВИТРАТИ НА ПРОЖИВАННЯ

В області розпочато реалізацію урядової постанови, що передбачає надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП.

Про це у ході брифінгу повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

«Невдовзі зима, тому виникає потреба у додатковій соціальній підтримці переселенців, зокрема в оплаті житлово-комунальних послуг. З цією метою Кабінетом Міністрів з 8 жовтня запроваджено новий вид адресної допомоги. В області за  її призначенням звернулося 156 сімей», – зазначила посадовець.

За її словами, розмір виплат для непрацездатних осіб (пенсіонерів, інвалідів, дітей) становить 884 гривні на одну людину (члена сім’ї); для працездатних осіб – 442 гривні.

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховуватиметься як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень. Грошова підтримка надається з дня звернення за її призначенням та виплачується терміном не більше ніж 6 місяців. При цьому держава стимулює громадян до працевлаштування.

«Якщо у складі сім’ї є особи працездатного віку, які протягом двох місяців з дня призначення адресної допомоги не працевлаштувалися, в тому числі за сприяння державної служби зайнятості, або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення АТО, але фактично не працюють, розмір допомоги для них на наступні два місяці зменшується на 50%, а далі – припиняється», – розповіла Людмила Мусіяка.

Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї звертається до органу соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування).

«До заяви людина додає копії паспорта, свідоцтва про народження дітей та свідоцтва про одруження; довідки про взяття на облік всіх членів сім’ї; письмову згоду довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї. У заяві також потрібно вказати наявність депозитів, транспортних засобів та приватного житла за межами зони антитерористичної операції, адже це впливатиме на рішення щодо призначення грошової допомоги», – додала посадовець.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка поінформувала, що 1 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв постанову про створення Єдиної інформаційної бази даних переселенців із Криму та АТО.

«Документом передбачено видачу довідки внутрішньо переміщеним особам. Для цього вони мають звернутися до органів соціального захисту населення, написати заяву та пред’явити паспорт. Довідка видається в день подання заяви і безоплатно. При цьому для осіб, які проживають в місцях масового (скупченого) поселення, спрощено процедуру їх отримання: прийняття заяв та видача довідок здійснюватиметься уповноваженими на це особами з виїздом на місця їх проживання. При заповненні документів внутрішньо переміщені особи, за бажанням, дають згоду на використання своїх персональних даних агенцією ООН та Міжнародним комітетом Червоного Хреста з метою отримання допомоги від цих організацій у майбутньому», – зазначила Людмила Мусіяка.

За її словами, сьогодні в Сумській області проживає понад 7,5 тисячі переселенців. Для отримання соціальних виплат вони мають стати на облік в органах соціального захисту населення.