Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МИХАЙЛО ДУБРОВСЬКИЙ: «НАМ ВДАЛОСЯ ВИВЕСТИ СИСТЕМУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ НА НОВИЙ РІВЕНЬ»

Попри складну ситуацію в державі – соціальний захист населення залишається пріоритетним напрямком у роботі влади.

«Головними постулатами нашої роботи були, є і залишаються допомога та підтримка людей. Ми працюємо з великим контингентом громадян: пенсіонерами, людьми з обмеженими фізичними можливостями, учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, вимушеними переселенцями з Криму та Сходу України, учасниками АТО. Люди звертаються з різними проблемами і наше завдання – всіляко сприяти у їх вирішенні», – підкреслив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський.

За його словами, незважаючи на складну ситуацію в країні, система соціального захисту населення працює ефективно. В області забезпечено виконання завдань щодо поглиблення адресності державних соціальних допомог, розширення спектру реабілітаційних послуг для інвалідів, збереження мережі інтернатних установ для людей похилого віку та зміцнення їх матеріально-технічної бази, покращення медичного обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«На  Сумщині триває робота щодо соціальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів. Їм вчасно та у повному обсязі надається державна допомога. За 9 місяців 2014 року її загальна сума склала 745,7 мільйона гривень, що на 11% більше, ніж за відповідний період минулого року», – поінформував посадовець.

Він нагадав, що з 1 жовтня запрацював новий порядок надання житлових субсидій, завдяки чому більше сімей зможе розраховувати на державну підтримку. За 9 місяців поточного року до органів соціального захисту населення за субсидіями звернулися 31,4 тисячі родин області. Субсидія призначена 30,6 тисячі сімей загалом на 67 мільйонів гривень. У жовтні за призначенням субсидій на опалювальний період 2014-2015 років звернулося 27,6 тисячі сімей.

«В області здійснюється виплата нового виду державної соціальної допомоги – компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, запровадженої Урядом з 01 липня 2014 року. За вказаним видом державної допомоги звернулися 515 осіб, 388 особам компенсації призначено. Загальна сума нарахувань склала 27,8 тисячі гривень», – зауважив Михайло Дубровський.

В області перебуває понад 8 тисяч вимушених переселенців з АР Крим, Донецької та Луганської областей. До інформаційної бази даних внесено 2721 переселенця. За призначенням щомісячної адресної допомоги звернулося 1370 із 1447 зареєстрованих сімей. Усі види державних соціальних допомог призначаються у встановлені законодавством терміни, заборгованості з їх виплати немає.