Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СУМЩИНИ

У середу, 29 жовтня, з нагоди Дня працівника соціальної сфери відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення.   

Увагу виступаючих акцентовано на основних показниках діяльності та актуальних питаннях органів соціального захисту населення Сумської області за підсумками 9 місяців 2014 року.

Спільні зусилля місцевих органів влади, органів соціального захисту населення спрямовуються на поліпшення якості життя працюючого населення, підтримку вразливих категорій громадян, вимушених переселенців.

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні є приклади позитивного вирішення питання створення нових робочих місць. Так, за січень-вересень цього року найбільше їх створено на підприємствах області: у ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» – 61 одиниця, ТОВ «Аграрник-Суми» – 33, ПФ «Будсервіс» – 29 (місто Конотоп), КП ТМР «Чисте місто» – 27 (Тростянецький район), ТОВ «Полісан» – 23, ТОВ «Кусум Фарм» – 20 (місто Суми), ТОВ «Шосткинський елеватор» – 18 (місто Шостка).

Економіка будь-якої держави існує і працює не для самої себе, її розвиток має одну кінцеву мету – зростання добробуту людей. За підсумками виконання програми соціально-економічного розвитку Сумської області на 2014 рік у регіоні збережено ріст номінальної заробітної плати. За 9 місяців 2014 року її середній розмір в області склав 2823 грн, що на 5,7 відсотка більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Підвищення рівня заробітної плати відбулось на підприємствах, установах та в організаціях усіх видів економічної діяльності.

У сфері соціального захисту населення забезпечено виконання завдань щодо поглиблення адресності при наданні державних соціальних допомог малозабезпеченим категоріям громадян, розширення спектру реабілітаційних послуг для дітей-інвалідів та інвалідів, створення єдиної в цій сфері діяльності системи спеціалізованих установ, покращення якості життя людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями, збереження мережі інтернатних установ для людей похилого віку та зміцнення їх матеріально-технічної бази, медичне обслуговування громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.

В області продовжується робота по реалізації державної політики щодо соціальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів. Вчасно та без заборгованості державна допомога вказаним категоріям громадян надана на суму 745,7 млн гривень, що на 11 відсотків більше відповідного періоду минулого року.

З 1 жовтня цього року запрацював новий порядок надання житлових субсидій, що дозволить більшій кількості сімей отримувати від держави зазначений вид підтримки. До органів соціального захисту населення за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за 9 місяців цього року звернулося 31,4 тис. сімей регіону,  30,6 тис. сімей – їх призначено. Нарахування зазначеного виду допомоги в загальній кількості склали 67 млн. гривень. За жовтень за призначенням субсидій на опалювальний період 2014-2015 років звернулося 27,6 тис. сімей.

На Сумщині здійснюється виплата нового виду державної соціальної допомоги – компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг, запровадженої Урядом з 01 липня 2014 року. За вказаним видом державної допомоги вже звернулося 515 осіб, 388 особам компенсації призначено. Загальна сума нарахувань склала 27,8 тис. гривень.

У зв’язку з подіями, що відбуваються на Кримському півострові та у східних регіонах України, органи соціального захисту населення області почали працювати з новою категорією соціально-незахищених громадян – вимушеними переселенцями. Для вирішення їх нагальних питань урядом вживаються необхідні заходи. Прийнято ряд постанов для забезпечення прав вимушених переселенців,серед них – постанови КМУ від 01 жовтня 2014 року № 505 і № 509щодо обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України й районів проведення антитерористичної операції, та надання їм адресної грошової допомоги органами соціального захисту населення. У регіоні перебуває більше 8 тис. осіб зазначеної категорії. До інформаційної бази даних уже взято на облік 2721 переселенця. За призначенням щомісячної адресної допомоги в регіоні звернулося 1370 із 1447 зареєстрованих сімей вимушених переселенців. Окрім того, органи соціального захисту населення забезпечують надання різних видів державної соціальної допомоги 1204 переселенцям. Усі інші види державних соціальних допомог призначаються стало та у встановлені законодавством терміни, заборгованості з їх виплати немає.

У системі органів соціального захисту населення області функціонують 13 будинків-інтернатів для осіб похилого віку, інвалідів та дітей, де проживають 1690 осіб, які перебувають на повному державному утриманні. На забезпечення будинків-інтернатів з обласного бюджету профінансовано та використано 36,4 млн. гривень. Це дало можливість вирішити поточні проблеми установ. У 12 будинках-інтернатах функціонують лікувально-виробничі майстерні різних профілів, до трудових процесів у них залучено 120 підопічних. За 9 місяців 2014 року в таких майстернях вироблено продукції на суму 73,3 тис. гривень.

У подальшому діяльність установ і закладів соціальної сфери області буде направлена на вирішення завдань щодо реалізації державної соціальної політики, удосконалення методів роботи, спрямованих на підвищення доходів, соціальний захист та обслуговування різних верств населення. Соціальна служба завжди буде слугувати своїм споживачам.