Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МІГРУЮЧИ, ЛЮДИНА ЧАСТО РИЗИКУЄ ПОТРАПИТИ В СФЕРУ ІНТЕРЕСІВ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

У світі щороку мільйони людей стають жертвами торгівлі «живим товаром»,  особливо це стосується жінок та дітей. Торгівля людьми становить значну суспільну небезпеку.

Зазначене явище в Україні з'явилось як наслідок економічних проблем, незадовільного стану справ на ринку праці. Низький рівень доходів штовхає громадян на пошуки роботи за кордоном навіть без знання законодавства, мови, відповідної кваліфікації, що, водночас, зумовлює їх перехід до груп ризику. Більшість працює за кордоном нелегально, що негативно впливає на правовий захист працівників і стає причиною потрапляння їх у сферу інтересів торговців людьми. Завданням загальнодержавного значення є боротьба з явищем торгівлі людьми, захист українських громадян за кордоном.

Заходи з протидії торгівлі людьми досі були спрямовані переважно на боротьбу з міжнародною торгівлею жінками з метою запобігти їх сексуальній експлуатації. Проте, в умовах внутрішньої міграції громадян, які переселяються з окупованої території та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України, існує ризик збільшення випадків торгівлі людьми в середині країни.

Зважаючи на гостроту проблеми виникає потреба консолідувати зусилля центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також міжнародних та громадських організацій у здійсненні комплексу заходів, спрямованих на її розв'язання. З інформацією про:

- порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

- види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;

- перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми

З контактами відповідальних посадових осіб та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна ознайомитися ТУТ.