Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СІМ’ЯМ ЗАГИБЛИХ УЧАСНИКІВ АТО ДЕРЖАВА НАДАЄ СТАТУС ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Члени сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в АТО, мають право на встановлення статусу члена сім’ї загиблого військовослужбовця.

На таких осіб поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та отримання визначених законом пільг, пояснила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

За її словами, до членів сімей загиблих військовослужбовців та інших осіб, зазначених у Законі, належать: утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим  виплачується пенсія; батьки; один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні; діти, які не мають (і не мали) своїх сімей; діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття.

З питань встановлення статусу та видачі «Посвідчення члена сім’ї загиблого» слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. Перелік необхідних документів визначається рішеннями місцевих державних адміністрацій про затвердження адміністративної послуги щодо встановлення статусу осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

До переліку необхідних документів може також застосовуватися перелік документів, визначений актами Уряду України для призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, а також осіб рядового і начальницького складу відповідних органів державної влади (постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 № 707, від 11 липня 2007 № 908, від 28 травня 2008 № 499, від 04 червня 2008 № 605, від 25 грудня 2013 № 975).

Членам сімей загиблих учасників АТО доцільно представити документи, що підтверджували б перебування в зоні проведення та безпосередню участь загиблого (померлого) в антитерористичній операції та сам факт загибелі, а також документи, які встановлюють причинний зв’язок загибелі (смерті) з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), участю в антитерористичній операції.

Згідно з пунктом 21.33 розділу ІІ Наказу Міністра оборони України від 14.08.2008 року № 402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України», розшук необхідних документів проводять військові комісаріати.

Людмила Мусіяка звернула увагу на те, що надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 № 413, здійснюється спеціальною Міжвідомчою комісією. Її утворює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції із включенням до її складу фахівців Міноборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань.