Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВА ГАРАНТУЄ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ГРОМАДЯН В УМОВАХ ЗРОСТАННЯ ТАРИФІВ

На цьому в ході брифінгу наголосила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації  Людмила Мусіяка.

«У 2014 році за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг до органів соціального захисту звернулося 118,4 тисячі сімей. Призначено виплати 95,1 тисячі домогосподарств. Нарахування зросли майже на 38 мільйонів гривень у порівнянні з 2013 роком і склали 135,3 мільйона гривень», – зазначила посадовець.

За її словами, кількість сімей, які можуть розраховувати на цей вид державної підтримки, зросла у зв’язку із нововведеннями.

«З 1 жовтня запрацював новий механізм надання житлових субсидій. Зокрема, змінився розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який здійснюється для кожної родини індивідуально, в залежності від її складу та сукупного доходу. Крім того, запроваджено соціальну норму житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, на які держава надає пільги, субсидії та компенсації», – нагадала посадовець.

За новими правилами, субсидія призначається не лише  власнику житлового приміщення, як було раніше, а будь-кому із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок, поінформувала Людмила Мусіяка.

Разом з тим, з 1 липня 2014 року Урядом уведено новий вид адресної допомоги – компенсацію додаткових витрат на оплату послуг. Вона розповсюджується на три види послуг – з централізованого опалення, газопостачання та постачання гарячої води.

«Сумська область – у трійці лідерів за її оформленням. До органів соціального захисту за цим видом державної підтримки звернулося 1126 осіб, з них – 803 компенсація призначена. Загальна сума нарахувань склала понад 268 тисяч гривень», – повідомила посадовець.

Право на отримання адресної допомоги мають родини, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї. При цьому розмір компенсації залежить не від доходів, а від вартості житлово-комунальних послуг. Він обраховується як різниця між вартістю ЖКП до подорожчання та після підвищення тарифу.

«Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з підвідомчими управліннями запроваджена єдина технологія прийому громадян, що дозволяє скоротити час на оформлення документів для призначення субсидій, компенсацій, інших державних допомог. За потреби, соціальні працівники територіальних центрів соціального обслуговування забезпечують оформлення документів на дому. До роботи з прийому документів у сільській місцевості залучені 398 уповноважених осіб сільських та селищних рад», – зазначила Людмила Мусіяка.