Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДЕРЖАВА ГАРАНТУЄ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

Про соціальні гарантії військовослужбовців, залучених до виконання бойових завдань на сході України, розповіла у ході брифінгу заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

«Учасники антитерористичної операції ціною власного життя та здоров’я захищають кожен сантиметр рідної землі. Тому сьогодні головне завдання – максимально охопити цих людей соціальними послугами та пільгами, які надає держава», – наголосила посадовець.

Людмила Мусіяка нагадала, що у червні минулого року Верховна Рада прирівняла військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, до учасників бойових дій, внісши зміни до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 «За цим законом статус учасника бойових дій передбачає понад 20 різновидів пільг. Серед них – безкоштовне санаторно-курортне лікування та проїзд у міському транспорті, 75% знижка на квартплату та послуги ЖКГ, проїзд 1 раз на рік з 50% знижкою залізницею або маршрутним таксі в інше місто, захист прав на працю, право на першочергове отримання житла, щорічна разова допомога до 5 травня тощо», – зазначила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійснюється спеціальною Міжвідомчою комісією, поінформувала Людмила Мусіяка.

За її словами, особлива увага на державному та регіональному рівнях приділяється також соціальній підтримці поранених та сім’ям загиблих при виконанні службового обов’язку в ході АТО. Так, члени сімей військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних в ході антитерористичної операції, мають право на встановлення статусу особи, на яку поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Посвідчення «Член сім’ї загиблого» видають органи соціального захисту на місцях. Нині в області їх отримали близько 100 осіб.

«Допомога з державного бюджету у разі втрати годувальника при виконанні службового обов’язку в зоні АТО становить 609 тисяч гривень. Матеріальна підтримка родинам загиблих та пораненим надається також і з обласного бюджету», – повідомила посадовець.

У серпні минулого року депутати Сумської обласної ради внесли зміни до Обласної програми соціального захисту населення на 2013-2016 роки та прийняли відповідний Порядок надання матеріальної допомоги, який передбачає грошові виплати сім’ям загиблих в АТО – по 100 тисяч гривень; постраждалим при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції – по 25 тисяч гривень.

«Згідно з цим документом минулоріч з обласного бюджету виплачено 3,3 мільйона гривень матеріальної допомоги 33 сім’ям загиблих у ході антитерористичної операції та 1,1 мільйона гривень – 44 пораненим військовослужбовцям. Крім того, 2 родинам загиблих та 3 постраждалим в АТО землякам були виділені кошти окремими рішеннями облради у розмірі 385 тисяч гривень» , – сказала Людмила Мусіяка.

Допомога виплачується Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації за поданням відповідних силових структур. 

«Протягом січня – лютого ми отримали документи на оформлення матеріальної допомоги від 5 сімей загиблих та 9 поранених військовослужбовців.  Наразі їх заяви розглянуті, прийняті рішення про виділення коштів. Цьогоріч для виплати матеріальної допомоги постраждалим та сім’ям загиблих при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції з обласного бюджету передбачені кошти у розмірі 1 мільйон 275 тисяч гривень», – сказала посадовець.

Людмила Мусіяка висловила сподівання, що найближчим часом Верховна Рада України підтримає у другому читанні законопроект про надання статусу учасника бойових дій добровольцям, і вони отримають комплексний соціальний захист та права на передбачені законодавством пільги.

Вона також закликала волонтерські організації, які допомагають бійцям на передовій, реєструватися в установленому законодавством порядку. Нині  на державному рівні обговорюється питання надання волонтерам статусу учасника бойових дій.