Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СУМЩИНА – ТЕРИТОРІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Для привернення уваги сторін соціального діалогу до проблем сфери соціального захисту і соціального забезпечення мешканців області Департаментом соціального захисту населення у приміщенні Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка проведено засідання у форматі «круглого столу» на тему: «Сумщина – територія соціальної справедливості».

До участі долучилися представники громадських та профспілкових організацій області, роботодавців, керівників структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації, територіальних відділень центральних органів виконавчої влади.

«За рішенням 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (19.11.2009) 20 лютого проголошено Всесвітнім днем соціальної справедливості. Започаткувавши відзначення цієї дати світова спільнота визнала, що соціальний розвиток і соціальна справедливість – необхідні умови підтримки миру і безпеки як всередині кожної окремої країни так і у взаємовідносинах між ними. У зв’язку з революційними подіями, що відбувалися в Україні минулого року (Революція гідності, листопад 2013 року - лютий 2014 року), на знак вшанування відваги та стійкості громадян, які віддали своє життя під час революції, Всесвітній день соціальної справедливості збігається в даті  з Днем вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні», – зазначила заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Олена Заяц, розпочинаючи засідання.

Боротьба за соціальну справедливість – доленосне завдання, яке зараз виконують тисячі вояків, боронячи кордони держави. Кожен регіон України втрачає своїх синів. І Сумщина не стала виключенням. Як відомо, серед героїв Небесної Сотні є уродженець Сум – Олексій Братушка. За громадянську  мужність,  патріотизм,  героїчне  відстоювання  прав  і  свобод  людини,  виявлені під  час  Революції  гідності, йому присвоєно звання Героя України  та удостоєно орденом «Золота Зірка» (посмертно).

У частині реалізації соціальної політики держави поняття соціальної справедливості виступає як ключовий принцип. У зв’язку з подіями на Майдані та сході, у країні з’явилась нова уразлива категорія громадян, що потребує державної підтримки.

«Учасники антитерористичної операції ціною власного життя та здоров’я захищають кожен сантиметр рідної землі. Тому сьогодні головне завдання – максимально охопити цих людей соціальними послугами та пільгами, що надає держава», – наголосила Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації, інформуючи про соціальний захист військовослужбовців із зони проведення АТО. Вона зазначила, що в червні минулого року Верховна Рада прирівняла військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, до учасників бойових дій, унісши зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«За цим законом статус учасника бойових дій передбачає більше 20 різновидів пільг. Серед них – безоплатне санаторно-курортне лікування та проїзд у міському транспорті, 75% знижка на квартплату та послуги ЖКГ, проїзд раз на рік з 50% знижкою залізницею або маршрутним таксі в інше місто, захист прав на працю, право на першочергове отримання житла, щорічна разова допомога до 5 травня тощо», – підкреслила Людмила Мусіяка.

Окремо вона зазначила, що в серпні минулого року внесено зміни до Обласної програми соціального захисту населення на 2013-2016 роки та прийнято відповідний Порядок надання матеріальної допомоги, що передбачає грошові виплати сім’ям загиблих в АТО – по 100 тисяч гривень; постраждалим при виконанні службового обов’язку під час антитерористичної операції – по 25 тисяч гривень.

«Згідно з цим документом минулоріч з обласного бюджету виплачено 3,3 мільйона гривень матеріальної допомоги 33 сім’ям загиблих у ході  антитерористичної  операції  та  1,1  мільйона гривень  –  44  пораненим військовослужбовцям. Крім того, 2 родинам загиблих та 3 постраждалим в АТО землякам були виділені кошти окремими рішеннями облради в розмірі 385 тисяч гривень», – зазначила посадовець.

Учасниками засідання акцентувано увагу на вирішенні питань подолання бідності, забезпечення  повної зайнятості, гідної праці, гендерної рівності, соціального добробуту для громадян області в цілому.

У рамках проведеного заходу прийнято резолюцію, що сприятиме об’єднанню зусиль органів влади, профспілок та роботодавців у досягненні спільної мети – перетворенні Сумщини на територію стабільного зростання добробуту громадян і соціальної справедливості.