Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЕКОНОМІЧНА МОДЕРАЦІЯ ЯК ЗАСІБ ДЛЯ ЕКОНОМІЧНОГО ВІДРОДЖЕННЯ РЕГІОНУ

На Сумщині за підтримки Представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні та Білорусі, Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради та за участю першого заступника голови Сумської облдержадміністрації Олександра Марченка, заступника голови Сумської облдержадміністрації Ірини Купрейчик відбувся семінар на тему «Збереження робочих місць в регіонах шляхом проведення економічної модернізації».

Серію таких семінарів у рамках спільної ініціативи Фонду та Секретаріату Національної ради було розпочато у травні минулого року.

Відкриваючи нараду, Ірина Купрейчик зазначила, що: «Враховуючи складну соціально-економічну ситуацію в державі, головним обов’язком для сторін соціального партнерства є збереження робочих місць, недопущення розбалансування усіх секторів економіки та погіршення життя мешканців Сумщини».

«Сьогоднішній семінар покликаний виявити бар’єри, що стоять на шляху зростання економіки на всеукраїнському та регіональному рівнях. Разом із соціальними партнерами – роботодавцями, профспілками та місцевими громадами, ми обговорюємо проблеми розвитку областей. Бо саме сторони соціального діалогу є безпосередніми учасниками регіонального ринку і можуть найкраще запропонувати як центральному Уряду, так і місцевій владі, шляхи для економічного переродження Сумщини, створення нових робочих місць», – наголосив Секретар Національної ради Олександр Шубін.

«На сьогодні наш регіон як і держава в цілому переживає не найкращі часи, відповідно факт виконання тих планів, що поставлені у Програмі  економічного   і  соціального  розвитку  області  на  2014  рік  є   прямим відображенням загальної ситуації в державі», – зазначив Олександр Сітак, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі.

Він зазначив, що у 2014 році порівняно з 2013 роком середньомісячна номінальна заробітна плата одного працівника збільшилась на 6,5%, або на 175 гривень і склала 2877 гривень (-55 гривень до річного програмного показника), що у 2,4 раза перевищує розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Разом з цим фіксується негативна динаміка щодо боргів із заробітної плати, які станом на 01.01.2015 склали 71,9 млн. гривень  (в 1,9 раза більше в порівнянні з  початком 2014 року та на 11 млн. гривень перевищує програмний показник).

Під час семінару учасники розглянули коло важливих для регіону питань, серед яких: структура економіки та зайнятості населення, сучасний стан та можливості розвитку трудових ресурсів регіону, впровадження перспективних інвестиційних проектів на Сумщині в контексті модернізації економіки та створення нових робочих місць.

Секретар Національної ради представив учасникам доповідь «Світовий досвід відродження економічної активності «економічно згасаючих» регіонів. Моделі та підходи» та звернув окрему увагу учасників семінару на вплив реформи місцевого самоврядування на соціальний діалог.

Доповідь Національного модератора Володимира Власюка була присвячена перспективним моделям та стратегічним напрямкам активізації реального сектору економіки Сумської області, а також конкурентним перевагам, інвестиційним можливостям та бар’єрам.

У підсумку учасники семінару висловили власні пропозиції щодо шляхів економічного відродження Сумської області для створення нових робочих місць та покращення соціально-економічної ситуації в регіоні.