Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Влада Сумщини підтримує ветеранів

          Сьогодні відбувся Пленум Обласної ради Організації ветеранів України, у ході якого обговорювали питання соціального захисту ветеранів війни, підготовку до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та проведення Всеукраїнської естафети пам’яті „Слава визволителям України”.

           У пленумі взяли участь голова Сумської обласної ради Геннадій Михайленко, тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Віктор Чернявський, директор Департаменту соціального захисту населення Анатолій Боярко, заступник директора Департаменту Валентина Пікіна та керівники районних осередків організації.

         „Обласний осередок організації ветеранів складають герої-визволителі, які пройшли випробування війною і сьогодні залишаються активними учасниками життя області. Завдяки плідній співпраці влади та громадських організацій ми вирішуємо спільні завдання для розбудови нової Сумщини”, – наголосив Віктор Чернявський.

          „Основне завдання влади полягає в захисті ветеранів війни шляхом створення належних умов для підтримання здоров’я, довголіття, організації їх соціального обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази, створених для цієї мети закладів та служб”, - підкреслив Анатолій Боярко.

           Відповідно до соціальних ініціатив Президента України у 2012 році збільшено розмір одноразової допомоги до 5 травня, зокрема, інвалідам війни. У поточному році своєчасно  виплачено разової допомоги 55 тис. ветеранів війни на суму 23,7 млн. гривень.

       Органами праці та соціального захисту населення в 1 півріччі 2013 року забезпечено санаторно-курортним лікуванням 246 ветеранів війни.

          З початку цього року 1531 інваліду війни II і III груп та учаснику бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, відповідно до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надаються пільги, передбачені для інвалідів війни I групи.

          Упродовж І півріччя цього року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам ветеранам надано пільг на загальну суму 62,9 млн. гривень.

       З метою суттєвого покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню, для оперативного реагування і задоволення потреб у районах, містах області працюють виїзні „мобільні соціальні офіси”. Це дало можливість за 6 місяців поточного року здійснити 359 виїздів до сіл області, прийняти 6393 громадян з різних питань та 1132 комплекти документів на призначення різних видів соціальних допомог, компенсацій, пільг.

          Для забезпечення доступності соціальних послуг та охоплення більшої чисельності осіб, які проживають у віддалених населених пунктах, запроваджено надання соціальних послуг мультидисциплінарними командами, якими за перше півріччя 2013 року проведено 556 виїздів і надано 8474 соціальні послуги 2044 особам.

             У Сумській області функціонують 5 інтернатних установ для громадян похилого віку та інвалідів, у яких створено 820 ліжко-місць. Станом на 01.07.2013 на повному державному утриманні перебуває 257 ветеранів війни. У будинках-інтернатах на належному рівні організоване медичне обслуговування ветеранів, відповідно до потреби вони забезпечені ліками, перев’язувальним матеріалом, миючими та дезинфікуючими засобами. Щороку здійснюються комплексні медичні огляди із залученням необхідних спеціалістів та виконанням комплексу лабораторних, рентгенологічних та інших досліджень.

         Влада області і надалі буде сприяти покращенню соціального захисту ветеранів.