Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ СПОЖИВАЧІВ – ПРІОРИТЕТ НОВОГО ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ

У цьому опалювальному періоді більше 60% сімей області скористалися житловими субсидіями. 1 травняприйнято ряд постанов КМУ, які реформують програму житлових субсидій. Детальніше про це розповіла заступник директора Департаменту соціального захисту населення Людмила Мусіяка.

«У цьому році ми дійшли до кожної родини, яка потребує соціального захисту, зокрема субсидій на оплату комунальних послуг, – зазначила  Людмила Мусіяка. – І станом на 1 травня поточного року на Сумщині нараховано субсидій на загальну суму 1 689,3 млн. грн. На початок червня 208,2 тис. сімей одержують житлову субсидію».

Серед змін, які стосуються призначення цього виду соціальної допомоги, є можливість подати заяву на отримання субсидії і декларацію про доходи в електронній формі. Це спрощення сприятиме зменшенню черг в органах соцзахисту.

«За підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидій за послуги центрального опалення буде повернуто до державного бюджету, – повідомила посадовець. – А щодо послуг газопостачання й електроопалення, варто сказати, що частину невикористаної суми субсидії (в еквіваленті вартості 100 кубічних метрів природного газу або 150 кіловат-годин електричної енергії в разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) громадяни зможуть зараховувати як оплату послуг, в тому числі, й обов'язкової частки платежу домогосподарства на наступні розрахункові періоди. Інша частина невикористаної суми субсидії піде знову ж таки до державного бюджету».

Крім того, як розповіла заступник директора Департаменту соцзахисту населення, відтепер держава стимулюватиме громадян до працевлаштування офіційно, з укладанням трудової угоди. Адже з 1 травня при розгляданні питання щодо призначення субсидій громадянам, які не працюють, не навчаються, не перебувають на обліку в центрі зайнятості і не можуть підтвердити свої дані про доходи, органи соцзахисту вважатимуть, що вони отримують дві мінімальні зарплати (раніше їм зараховували одну). Для студентів, які отримують стипендії, для осіб, які доглядають за дітьми, будуть враховувати фактичні розміри соціальних виплат. Для студентів, які не отримують стипендію, для осіб, які перебувають на обліку у центрі зайнятості і не отримують допомогу, враховуватиметься одна мінімальна заробітна плата.

Є пом’якшення для тих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах. У кожному окремому випадку варто звертатися до органів соцзахисту і отримати всі необхідні консультації, наголосила Людмила Мусіяка.