Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВЧАСНІ ТА У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

На цьому наголосив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко під час відеоселекторної наради, в якій взяла участь заступник голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик.

Як повідомив Павло Розенко, уряд удосконалив систему призначення та здійснення контролю за соціальними виплатами внутрішньо переміщеним особам.

Постановою Кабінету Міністрів України  №365  від 8 червня 2016 року передбачено здійснення перевірки відомостей про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи та складання акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Це стосується лише тих внутрішньо переміщених осіб, які є отримувачами соціальних виплат, субсидій та пільг.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко доручив головам обласних державних адміністрацій у найкоротші терміни забезпечити повну виплату пенсій і соціальних допомог вимушеним переселенцям та організувати належний контроль за коштами Держбюджету, Пенсійного фонду, що виділяються для зазначеної категорії громадян.

За його словами, численні перевірки фактів зловживань, що були виявлені Службою безпеки України і у ході верифікації, яку проводять Мінсоцполітики, Мінфін та Пенсійний фонд, свідчать про те, що часто соціальні виплати потрапляють не справжнім переселенцям, а тим, хто через різноманітні схеми оформили виплати, не будучи внутрішньо переміщеними особами.

«Зараз від організації роботи голів обласних державних адміністрацій, керівників управлінь соцзахисту населення залежить наскільки ефективно та прозоро будуть здійснюватися виплати переселенцям і наскільки швидко будуть відновлені виплатити тим, кому з тих чи інших причин вони були призупинені», – додав Павло Розенко.

Рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), субсидій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування будуть приймати спеціальні комісії, утворені виконавчими оргагами влади на місцях. 

Довідково: у Сумській області органами соціального захисту населення обліковано 15 523 особи або 10 773 сім’ї, які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Станом на 01.06.2016 в органах соціального захисту населення області отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП, 5417 осіб, або 3273 сім’ї. З початку року виплату допомоги проведено у сумі 21,8 млн. гривень.

До органів соціального захисту населення області звернулося за призначенням різних видів соціальних допомог 44 особи, які виїхали з АР Крим та м. Севастополь і тимчасово проживають у Сумській області, призначено допомогу 34 особам.

До місцевих органів Пенсійного фонду України за призначенням пенсій звернулось 59 осіб, із них 56– призначено, решта – в опрацюванні.

До органів соціального захисту населення області звернулося за призначенням допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 
3-х років, допомоги на дитину одинокій матері, допомоги малозабезпеченій сім’ї, інше:

з Донецької області 1266 осіб, із них 827 – призначено допомогу 
(з них 820 – отримали), 41– в опрацюванні;

з Луганської області звернулось 964 особи, із них 598 особам призначено 
(з них 591 – виплачено), 38 – в опрацюванні;

До органів Пенсійного фонду України звернулось 8393 особи за виплатою пенсії, із них 8321 – призначено, решта – в опрацюванні.