Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЛЕГАЛЬНА ПРАЦЯ – ФУНДАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ ТА СТАБІЛЬНОСТІ

Відбулося засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

«Створення нових робочих місць, легалізація вже існуючих, протидія виплатам заробітної плати в «конвертах» є одними з першочергових завдань обласної влади. Адже легалізоване трудове місце – це надходження до бюджетів, надійний соціальний захист та гарантії працівників», – зазначила у ході засідання заступник голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц поінформувала учасників засідання про роботу, спрямовану на виявлення тіньової зайнятості. У своєму виступі вона наголосила на важливості додержання законодавства про оплату праці та забезпечення соціальних гарантій працюючих.

Питання легалізації доходів та відносин у сфері зайнятості на сьогодні регулюється розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 359-р «Про затвердження заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення». На виконання пункту 1 Плану заходів в області було видано розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 20.06.2011 № 432 «Про утворення обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення», яким створено відповідну робочу групу. Аналогічні робочі групи створені в усіх адміністративних одиницях регіону.

Окремо, Олена Заяц відзначила високу ефективність роботи місцевих робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Цьогоріч уже проведено 39 засідань таких груп, де узагальнювалися матеріали обстежень, заслуховувалися суб’єкти підприємницької діяльності, які порушили вимоги чинного трудового законодавства. 

В обговоренні питань порядку денного взяли участь члени робочої групи, керівники галузевих департаментів та управлінь Сумської облдержадміністрації, представники обласного управління Пенсійного фонду та Сумського обласного центру зайнятості, які причетні до вирішення питання легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Виявлення та легалізація незареєстрованої найманої праці – запорука стабільності та процвітання економіки як на регіональному так і на всеукраїнському рівнях.