Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Стан соціального обслуговування громадян в будинках-інтернатах покращується

     На постійній комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення розглядалося питання стану соціального обслуговування громадян в будинках-інтернатах соціального захисту населення області.

 

    Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення Анатолій Боярко: „Для здійснення соціального захисту громадян в регіоні функціонують 13 будинків-інтернатів соціальної сфери для громадян похилого віку, інвалідів з психоневрологічними захворюваннями, дітей-інвалідів з вадами розумового розвитку, в яких на повному державному утриманні перебувають 1668 підопічних. Існуюча мережа інтернатних закладів повністю забезпечує потребу громадян Сумської області на їх влаштування”.

     На утримання вищевказаних закладів у 2013 році затверджено 49,7 млн. гривень, з них профінансовано з обласного бюджету станом на 01.07.2013 23,5 млн. гривень, що на 1,7 млн. гривень більше, ніж за аналогічний період 2012 року, 7,6 млн. гривень склали надходження коштів Пенсійного Фонду.

     Медичне обслуговування проживаючих здійснюється цілодобово. Для надання допомоги в інтернатах передбачено 24 посади лікарів, 130 посад середнього медичного персоналу, 491 – молодшого медичного персоналу. Щороку здійснюються комплексні медичні огляди із залученням необхідних спеціалістів та виконанням комплексу лабораторних, рентгенологічних та інших досліджень.

    Для організації дозвілля мешканців усіх будинків – інтернатів працюють бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження підопічних, сформовані гуртки за інтересами, створені музеї, релігійні кімнати, наявні настільні ігри, телевізори, музичні центри.

   У період підготовки питання до розгляду члени комісії відвідали більшість інтернатних закладів області, де відзначили високий рівень соціального обслуговування їх мешканців.