Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Ефективне виконання завдань програми соціально-економічного розвитку - запорука процвітання людей

    Сьогодні на засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення за участю заступника голови облдержадміністрації Тамари Іщенко, начальників місцевих управлінь праці та соціального захисту населення, керівників територіальних центрів, центрів реабілітації та стаціонарних установ соціальної сфери та структурних підрозділів Департаменту підбито підсумки роботи органів праці та соціального захисту населення, установ і закладів по виконанню завдань програми соціально-економічного розвитку області в соціальній сфері за перше півріччя 2013 року.

 

    Протягом звітного періоду органами праці та соціального захисту населення, установами і закладами соціальної сфери забезпечувалося виконання завдань щодо соціального захисту та обслуговування населення регіону, надання соціальних послуг відповідним категоріям громадян.

     Як зазначила перший заступник директора Департаменту Олена Заяц: „За перше півріччя 2013 року в області створено нові робочі місця для 11372 працівників, що становить 85% від річного завдання”. За оперативними даними управлінь праці та соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад на підприємствах області укладено 4803 колективні договори, що охопили 222,5 тис. працівників. За статистичними даними область займає 2 рейтингове місце по Україні.

   У Сумській області продовжується робота по реалізації державної політики щодо соціальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів. Для області із державного бюджету на ці виплати передбачено кошти в сумі 924,3 млн. гривень.

   З метою суттєвого покращення соціального обслуговування та надання соціальної підтримки населенню, для оперативного реагування і задоволення потреб у районах, містах області працюють виїзні „мобільні соціальні офіси”.

     Протягом звітного періоду їх працівниками здійснено 359 виїздів до населених пунктів, прийнято 6,4 тис. громадян та 1132 пакети документів на призначення різних видів соціальної допомоги, компенсації, пільг.

    В області діють 25 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), якими надаються більше 50 видів соціальних послуг 34,1 тис. громадянам похилого віку, інвалідам, хворим особам, іншим громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах із 42,4 тис. виявлених, які потребують соціального обслуговування, що становить 80,4% від потреби.

     У системі органів праці та соціального захисту населення області функціонують 13 будинків-інтернатів для осіб похилого віку, інвалідів та дітей, де проживають 1668 осіб, які перебувають на повному державному утриманні.

    У ході засідання Анатолій Боярко підкреслив: „Всю свою роботу та зусилля ми направляємо на створення належних умов життя для людей в області”. Він акцентував увагу присутніх на тому, що пріоритетним у другому півріччі 2013 року буде вжити заходів щодо покращення якості надання соціальних послуг установами соціального захисту населення, забезпечити реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо створення центрів денного перебування дітей-інвалідів, активізувати взаємодію зі ЗМІ та громадськістю та взяти на контроль працевлаштування інвалідів, у тому числі в установах і закладах системи.

     З метою ефективного виконання поставлених завдань, директор Департаменту надав відповідні доручення керівникам установ і закладів соціальної сфери області.