Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКА АТО» – НАДІЙНИЙ ПОМІЧНИК У ЗАХИСТІ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

За участю голови облдержадміністрації Миколи Клочка було презентовано розроблений ГО «Юридична Сотня» інформаційний посібник про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників АТО.

«Пам’ятку учасника АТО» презентував Сектор у Сумській області Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО разом з представниками громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини. 

«Ми робимо один із суттєвих кроків для того, щоб учасники антитерористичної операції знали про свої права і були захищені з боку закону та держави. Я вважаю, що цей матеріал є дуже корисним для суспільства. Зокрема, покрокові інструкції допоможуть ветеранам, військовослужбовцям і їх родинам не лише дізнатися про свої права, але й добитися їх реалізації та захисту. Ми робимо і продовжимо робити все можливе для того, щоб учасники АТО, після того як вони виконали свій обов’язок перед державою, отримали від неї достойну відплату відповідно до чинного законодавства», – зазначив Микола Клочко. 

«У цій невеличкій брошурі розміщено інформацію про те, як і куди подавати заяви, перелік необхідних документів, наприклад порядок оформлення виплат та видачі земельних ділянок. Крім того надано рекомендації щодо порядку дій в певних ситуаціях. Для зручності, ГО «Юридична Сотня» на своєму сайті зробила вільний доступ до електронної версії посібника», – розповіла помічник координатора громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Сумах Наталія Єсіна. 

Також в рамках презентації Пам’ятки відбулось обговорення загального стану поінформованості ветеранів та військовослужбовців про їх права та доступ до якісної допомоги та правової підтримки. Серед інших установ, найближчим часом примірники видання отримають міський та обласний військомати. Оскільки друкованих варіантів на область передбачено приблизно 40, Микола Клочко доручив промоніторити забезпеченість військоматів копіювальною технікою, щоб кожен бажаючий військовослужбовець міг зробити собі ксерокопії необхідних матеріалів. 

Детальніше ознайомитися з електронним варіантом «Пам’ятки учасника АТО» можна на сайті

http://legal100.org.ua/?page_id=69