Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОСОБЛИВІ ДУШІ – У ФОТООБ’ЄКТИВІ

Голова облдержадміністрації Микола Клочко взяв участь у відкритті фотовиставки «Де живе душа твоя?». Її героями стали родини, котрі виховують дітей з особливими потребами

Експозиція, спільно організована Сумським обласним центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів та фотохудожником Наталією Кармазіною, стала своєрідним вікном у суспільство рівних можливостей, адже вона вчить доброті та терпінню. Після ознайомлення із портретами героїв та живого спілкування з ними кожен став трішки іншою людиною – добрішою, милосерднішою, внутрішньо багатшою. 

«Світлини доказують, що діти з особливими потребами є рівноправними членами суспільства і мають жити повноцінним життям. В умовах, коли наша країна змінюється і рухається європейським вектором поваги до кожної людини це питання постає особливо актуальним», – наголосив очільник області. 

Він також відзначив, що діти з особливими потребами знаходяться під особистим патронатом дружини Президента України Марини Порошенко, завдяки якій налагоджено діалог в цьому напрямку на міжнародному рівні, приділяється велика увага інклюзивній освіті тощо.

Автор фоторобіт Наталія Кармазіна розповіла, що коли вперше потрапила у стіни Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, була вражена, якою титанічною може бути робота фахівців установи для соціалізації та інтеграції таких діток, а батьківська любов – безмежною і жертовною. Там і зародилася ідея – передати всю глибину внутрішнього світу і мужність батьків, які постійно ведуть боротьбу за своїх дітей.

Героями більш ніж двадцяти фотокартин стали родини, де виховуються особливі діти – їх фізичний та розумовий стан вимагає особливого ставлення і піклування, терпіння та уваги. Завдяки монохромній палітрі, відсутності деталей та темному загальному фонові відвідувачі виставки побачили, перш за все неперевершеність створених образів та красу дитячої душі, а не вади у розвиткові.

Виставка працюватиме у приміщенні Конгрес-центру Сумського державного університету з 29 листопада по 9 грудня.