Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ДОПОМОГА ЛЮДЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ЦЕ МОРАЛЬНИЙ ОБОВ’ЯЗОК СУСПІЛЬСТВА

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю в обласній філармонії проведено урочисті заходи.

Для учасників урочистостей у холі філармонії представлена щорічна виставка художньо-прикладного мистецтва осіб з інвалідністю «Творчість не має меж». Цьогоріч 94 особи з районів та міст області представили 165 робіт. Із вказаної  кількості взяли участь у виставці 40 підопічних  будинків-інтернатів регіону, які представили 78 своїх робіт.

Наразі на Сумщині проживає 61,8 тис. громадян з інвалідністю, це 5 відсотків від загальної чисельності населення. Серед них 3,7 тис. дітей-інвалідів.

Задля забезпечення потреб таких громадян в області здійснюється виплата щомісячної державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Цьогоріч 11,06 тис. осіб з обмеженими фізичними можливостями здійснена виплата вказаної допомоги на загальну суму 145,1 млн. гривень.

В області створена досить розвинена мережа реабілітаційних установ для дітей з інвалідністю. Кваліфіковану допомогу надають Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів та 12 місцевих центрів, а також 3 відділення соціальної та соціально-побутової реабілітації інвалідів, що входять до складу територіальних центрів соціального обслуговування.

Отримали реабілітаційні послуги у Сумському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів 538 дітей-інвалідів та 37 дітей групи ризику. У відділеннях та центрах на місцях отримали реабілітаційні послуги 908 дітей-інвалідів та 32 дитини групи ризику. Всього охоплено реабілітаційними послугами 1331 дитина-інвалід, що становить 65,7% від потребуючих.

У місті Конотоп діє спеціалізована служба таксі для обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями, надано 420 послуг, якими скористалися 42 особи з ураженням опорно-рухового апарату. З вересня 2016 року у місті Суми в структурі Сумського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» запроваджено послуги «соціального таксі» для перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями. За кошти міського бюджету придбано автомобіль Fiat Doblо 2016 року, пристосований для одночасного комфортного перевезення 4 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Надано 166 послуг, якими скористалися 25 осіб із числа маломобільних груп населення.

Робота по створенню умов для реабілітації та інтеграції в суспільство осіб з інвалідністю продовжується.