Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА СУМЩИНІ ВЧИЛИСЯ ПРАВИЛЬНО РЕАГУВАТИ НА НАСИЛЬСТВО

Про запобігання сексуальному насильству під час конфлікту за міжнародними стандартами розповіли місцевим працівникам соціальної сфери фахівці ГО «Ла Страда – Україна».

Захід пройшов у рамках реалізації Програми Фонду стабілізації конфлікту та безпеки Великої Британії «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства» компоненту «Ініціатива із запобігання сексуальному насильству під час конфлікту».

Сумщина вже не перший регіон, де відбувся такий тренінг. Цьогоріч заплановано 23 таких заходи в багатьох областях України.

Директор департаменту профілактики, освіти та медіації Вероніка Андрєєнкова акцентувала увагу присутніх на проблемних питаннях напрямку протидії насильству. Вона наголосила на тому, що проблема насильства – не нова, однак свого піку сягнула разом з початком бойових дій на Сході країни. На разі Україна готується до ратифікації Стамбульської конвенції. Це конвенція ради Європи про «запобігання насильству стосовно жінок, та домашнього насильства». Цей документ є новим для України, оскільки містить таке положення як криміналізація домашнього насильства.

Представники ГО «Ла Страда – Україна» презентували для учасників тренінгу інформаційні матеріали про: «Національну гарячу лінію», «Особливості специфічних фізичних травм, які можуть виникнути внаслідок сексуального насильства», «Специфіку спілкування з жертвою насильства», «Масштаби ґендерно обумовленого насильства в Україні», «Негативний вплив стереотипів та міфів на ефективне подолання та профілактику домашнього насильства». Інформацію для охочих пройти аналітичний тест «Чи є ризик насильства у Ваших стосунках?» можна завантажити ТУТ.