Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРЕЗЕНТОВАНО РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ДІТЕЙ ВПО

У приміщенні Сумського прес-клубу за участю представників Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації відбулась прес-конференція з  питань забезпечення прав дітей ВПО.

Захід організовано СОГО «ЦПРР «Калинове гроно». Учасникам заходу представлено результати моніторингу «Забезпечення прав дітей із середовища внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово проживають на території трьох районів Сумської області».

Вказаний моніторинг проведено в рамках проекту «Забезпечення дотримання основних прав дітей із товариства внутрішньо переміщених осіб зі Сходу України та АР Крим, які тимчасово проживають на території Сумської області».

«Презентоване сьогодні дослідження сприятиме забезпеченню права на освіту, медичні послуги, соціальне забезпечення вільно переміщених дітей на Сумщині через аналіз існуючої ситуації та формулювання рекомендацій за результатами аналізу», -  зазначила Ніна Чернявська, голова СОГО «ЦПРР «Калинове гроно».

 Як повідомила начальник відділу соціальних гарантій Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Соболєва, наразі в області обліковано 16211 осіб, які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, із них 3373 дитини.

«Сім’ї, які прибули із зони збройного конфлікту чи тимчасово окупованих територій отримують на Сумщині належну допомогу та підтримку. Протягом 2016 року профінансовано та виплачено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на суму 49,3 млн. гривень», - зазначила Валентина Соболєва.

Окремо, вона поінформувала про те, що на Сумщині реалізується проект UKR 1602 (організований Міністерством зовнішніх справ ФРН спільно з Посольством ФРН в Україні, Спілкою Робітничих самаритян Німеччини, Спілкою Самаритян України), яким здійснюється підтримка внутрішніх переселенців із зони проведення антитерористичної операції та з окупованого Криму. В область протягом січня – листопада надходять партії гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів, дитячого харчування, памперсів для дітей та дорослих, засоби гігієни та медикаменти. Проект триватиме до березня 2018 року.