Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

У ГРУДНІ В КРАЇНІ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Картинки по запросу мікрофон фото" data-mce-src=Щороку, 14 грудня в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день у 1986 році Державний комітет ухвалив в експлуатацію комплекс захисних споруд («саркофаг») на ЧАЕС.

«Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був уведений тільки в 2006 році, відзначається він в Україні з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії  зібралися разом, аби відзначити свою першу перемогу», – зазначила Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації в ефірі обласного радіо.

Наразі на Сумщині мешкає 7,2 тис. учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Статтею 65 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» усі пільги та компенсаційні виплати, прописані Законом, надаються лише за умови наявності посвідчення особи, що підтверджує віднесення її до учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або до потерпілого від Чорнобильської  катастрофи.

Реалізацією прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, опікуються дві Комісії обласної державної адміністрації (Комісія з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; Комісія з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках) та Консультативна рада з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З початку року проведено 18 засідань Комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розглянуто 415 справ, із них: 339 особам видані посвідчення та подовжено дію вкладки, у тому числі 70 особам, які отримали інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи.

З 1 січня 2017 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи починаючи з 2017 року. Зокрема, укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Також, Порядком передбачено ведення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки і порядок виплати такої компенсації.