Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ - ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ОПЛАТИ ПРАЦІ

Картинки по запросу нарада під головуванням розенка 29 грудня фото29 грудня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася селекторна нарада щодо підвищення рівня мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року.
 
У нараді взяли участь керівники міністерств, голови обласних державних адміністрацій, представники центральних органів виконавчої влади та профспілкових організацій.

Один із основних акцентів було зроблено на питанні дотримання законодавства щодо оплати праці у зв’язку зі встановленням з нового року нового розміру мінімальної заробітної плати – 3200 гривень.

"Мова йде про те, щоб не допустити скорочення персоналу на підприємствах та в установах і переведення людей на неповний робочий день, на півставки, - наголосив, виступаючи на нараді, Міністр соціальної політики України Андрій Рева. - Якщо хтось таке робитиме, понесе відповідальність. Ми наголошуємо на бюджетній сфері, адже на бюджетників дивиться бізнес. І в протилежному випадку, яке моральне право ми матимемо вимагати дотримання законодавства від приватного сектору економіки?”.

Також на селекторній нараді роз’яснювалося, що в об’єднаних територіальних громадах і громадах обласних центрів з’явилися повноваження, згідно з якими вони мають право контролю за дотриманням законодавства про працю, також мають право здійснювати перевірки як юридичних, так і фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю. Більше того, в разі виявлення порушень законодавства вони мають право накладати на порушників суттєві штрафи. До речі, допуск працівника до роботи без оформлення загрожує роботодавцю штрафом розміром у 17 тисяч гривень.

Як зазначив Міністр соціальної політики, контролювати дотримання законодавства органам місцевого самоврядування має бути ще й вигідно. Адже до місцевого бюджету зараховуватиметься 60% податку (пдфо).

Загалом же для держави вигода - у збільшенні мінімальної заробітної плати та дотриманні законодавства у сфері зайнятості, у розширенні кількості платників ЄСВ та збільшенні надходжень до Пенсійного фонду. А для громадянина, котрий нелегально працює, вигода в тому, що його праця легалізується і завдяки цьому піде страховий стаж. 

* За матеріалами офіційного сайту Міністерства соціальної політики України