Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

ПРО СЕЛЕКТОРНУ НАРАДУ

Відбулась селекторна нарада з Національною соціальною сервісною службою України під головуванням Владислава МАШКІНА, голови Національної соціальної сервісної служби України.

В нараді прийняв участь Віталій МУЗИЧЕНКО, заступник Міністра соціальної політики України, який поінформував присутніх щодо організації прийому громадян під час призначення субсидії на житлово-комунальні послуги з початком опалювального сезону 2021-2022  року. Посадовець звернув увагу на забезпечення належного прийому громадян у період обмежувальних заходів.

У селекторній нараді прийняли участь представники Департаменту соціального захисту населення Людмила МУСІЯКА, заступник директора Департаменту та Валентина СОБОЛЄВА, начальник відділу соціальних гарантій.

АВТОМОБІЛЬ ОСОБІ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВИЗНАНО ГУМАНІТАРНОЮ ДОПОМОГОЮ

Відбулось засідання робочої групи з питань визнання гуманітарною допомогою товарів при Сумській обласній державній адміністрації під головуванням Вікторії МЕДВІДЬ, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації.

 Членами робочої групи розглянуто питання визнання гуманітарною допомогою автомобіля марки RENAULT KANGOO, 2014 року випуску.

 З цього питання поінформувала присутніх Тетяна МАРЧЕНКО, начальник відділу соціальних послуг та соціального захисту осіб з інвалідністю управління фінансів та соціального обслуговування населення Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

ПРО СПЛАТУ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ ОБГОВОРИЛИ НА СЕЛЕКТОРНІЙ НАРАДІ

На базі Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації відбулась селекторна нарада в режимі відеозв’язку  з представниками структурних підрозділів з питань соціального захисту населення виконавчих комітетів територіальних громад під головування Людмили МУСІЯКИ, заступника директора Департаменту на тему: «Про сплату єдиного соціального внеску за осіб, які здійснюють догляд.

У нараді прийняли участь представники Департаменту Валентина СОБОЛЄВА, начальник відділу соціальних гарантій та Ольга СИТНИК, начальник відділу з питань управління фінансовими ресурсами та організації санаторно-курортного лікування Департаменту.

ПОСТРАЖДАЛІ ПІД ЧАС ЗАХИСТУ БАТЬКІВЩИНИ В ЗОНІ ПРОВЕДЕННЯ АТО/ООС З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ОТРИМАЮТЬ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ

У Сумській області продовжує діяти Обласна комплексна програма соціального захисту населення на 2017-2021 роки, один із розділів якої «Родина Героя», спрямований на соціальну підтримку учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

У рамках Програми надається:

одноразова матеріальна допомога постраждалим (по 25 тис. гривень) та сім’ям загиблих (померлих) при виконанні службового обов’язку під час АТО/ООС (100 тис. гривень на сім’ю);

одноразова матеріальна допомога сім’ям загиблих при виконанні службового обов’язку під час АТО/ООС на поліпшення житлово-побутових умов проживання (34 тис. гривень на сім’ю).

У 2021 році на зазначені цілі заплановано 3,3 млн гривень.

ПИТАННЯ ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА КОНТРОЛІ ДЕРЖАВИ

Відбулось засідання робочої групи обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням  Вікторії МЕДВІДЬ, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації.

Під час засідання обговорили стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області станом на 01.09.2021.

Як повідомила Вікторія Медвідь,за даними Державної служби статистики України, станом на 01.09.2021, сума боргу з виплати заробітної плати на 21 підприємстві області становила 318 млн гривень. При цьому 85% – борг утворений у минулих періодах.

Посадовець зазначила, що на державному рівні на контролі знаходяться  питання погашення зарплатних боргів, особливо працівникам бюджетних установ, закладів охорони здоров’я та акцентувала увагу на чіткому формулюванню викладеної ситуації під час засідання, внесенню відповідних пропозицій щодо її вирішення.

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ

Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» в рамках виконання завдань проекту Міністерства соціальної політики України «Реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Тернопільській області», що реалізується за підтримки Світового банку, проводить серію тематичних онлайн-консультацій щодо роз’яснення суті документів та їх практичного застосування.

Сьогодні відбулась  консультація на тему: «Порядок та процедури влаштування дитини під патронат та виходу з патронату».