Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПРИЇХАЛИ З АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСТА СЕВАСТОПОЛЬ, ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Інформацію оновлено 15.02.2018

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

З іншою актуальною інформацією для громадян, які переселяються з тимчасово окупованої території АР Крим та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України можна ознайомитися на веб-сайті www.vpo.gov.ua

ПРОВОДИМО ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ З ПИТАНЬ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з питань призначення субсидії.

Заступник директора Департаменту – начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Людмила Мусіяка вчора дала інтерв’ю на Медійній платформі Вільна, а сьогодні – на  Українському радіо Суми щодо нових правил призначення субсидії з 1 травня 2021 року.

ГЕНДЕРНИЙ АНАЛІЗ ДАНИХ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ У МІСЦЕВІЙ ПОЛІТИЦІ

Відбувся семінар-практикум на тему: «Гендерний аналіз даних як інструмент прийняття рішень у місцевій політиці».

Учасниками заходу стали представники обласної робочої групи проекту, робочих груп громад.

Говорили про прийняття гендерночутливих рішень на основі даних, а саме про гендерну статистику як інструмент розробки місцевої політики; гендерні профілі громад та областей як джерела даних для розробки та моніторингу політик, ефективного прийняття рішень з метою досягнення прогресу гендерної рівності. Також роглянуто питання про гендерні розриви та їх аналіз в селекторній політиці громад/області.

ПОСТРАЖДАЛИМ ПІД ЧАС ЗАХИСТУ БАТЬКІВЩИНИ В АТО/ООС БУДЕ НАДАНО МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ

Така допомога виплачується з обласного бюджету відповідно до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки, один із розділів якої «Родина Героя», спрямований на соціальну підтримку учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

При Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації утворена комісія з питаньнадання матеріальної допомоги особам, які отримали травму, поранення, контузію, каліцтво або захворювання при виконанні службового обов’язку під час АТО/ООС та сім'ям загиблих (тих, що пропали безвісти), померлих при виконанні службового обов’язку під час АТО/ООС, на якій розглядаються питання призначення одноразової матеріальної допомоги:

ПРО ВИКОНАННЯ ЛІЖКО-МІСЦЬ В БУДИНКАХ-ІНТЕРНАТАХ

Сьогодні відбулась відеоселекторна нарада з директорами інтернатних установ під головуванням Михайла Дубровського, директора Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації.

Розглядалося питання про виконання ліжко-місць в будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів.

Директорам вказаних закладів надані конкретні доручення щодо подальшої роботи установ у цьому напрямку.

З 1 ТРАВНЯ ПЕРЕПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ НА НАСТУПНИЙ ПЕРІОД ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ЗА НОВИМ ПОРЯДКОМ

Сьогодні відбувся брифінг заступника директора Департаменту – начальника управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Людмили Мусіяки щодо нових правил нарахування субсидій.

Вона повідомила, що на Сумщині 159 тис. домогосподарств отримують житлові субсидії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 420 суттєво змінено правила призначення та виплати житлових субсидій. Постанова набрала чинності 30 квітня 2021 року і застосовується з 1 травня 2021 року.