Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dspvrsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30;
п’ятниця – з 8.30 до 16.15; обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві, з питань надання державних допомог та підтримки внутрішньоперемішених осіб працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-30 до 17-30 та щоп`ятниці з 8-30 до 16-15 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

НОВІ ПРАВИЛА ДЕКЛАРУВАННЯ, ПРИЙНЯТІ ВРУ: НАЗК ОПУБЛІКУВАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ

Законом України від 20 вересня 2023 року № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» відновлено декларування та змінено правила декларування публічних службовців.

Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) приведено свої роз’яснення у відповідність до цього закону та 13 листопада 2023 року їх опубліковано у Базі знань

ДАЙДЖЕСТ РЕФОРМ ЩОДО ЗАХИСТУ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТА ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

Громадська організація «Зелена альтернатива України» розробила дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від збройної агресії.

Які зміни відбулися у виплаті грошової допомоги та порядку надання допомоги ВПО, ваучери на навчання, додаткова допомога ВПО від ООН, компенсація за працевлаштування ВПО, запобігання виселенню з тимчасового житла тощо. Про правовий дайджест реформ від ГО «Зелена альтернатива України» читайте за посиланням.

 
 

ссылкой

 

ВИПЛАТА ПЕНСІЙ ПЕНСІОНЕРАМ-ВПО, ЯКІ НЕ ПРОЙШЛИ ІДЕНТИФІКАЦІЮ, ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ ПІСЛЯ ЇЇ ПРОХОДЖЕННЯ

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ДО початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 р., тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Потрібно було підтвердити свою особу в один із зручних способів, онлайн або офлайн. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. 

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився. Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв'язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), – пенсійні виплати продовжують нараховуватись, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховуються  на банківські картки.

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ, СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Засідання Консультативної ради проведено в оновленому складі під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації БОЙКО Олени Анатоліївни.

До нього увійшли представники органів державної влади, громадських ветеранських організацій, учасники бойових дій, військовослужбовці.

ПРАЦЮЄМО НЕ ТІЛЬКИ В ДЕПАРТАМЕНТІ

На Сумщині стартувала щорічна кампанія з благоустрою територій населених пунктів області, яка проводиться в межах акції «За чисте довкілля».

З року в рік Департамент в числі перших долучається до даної акції. Не винятком став і цей рік. Незважаючи на мряку, колектив Департаменту завзято взявся до впорядкування закріпленої території. Завдяки  зусиллям покращений естетичний та санітарний  стан прибережної зони озера по вулиці Героїв Крут.

В такий не простий  час ми залишаємося не тільки  на своєму місці, а й  намагаємося всіляко підтримати Сумщину в цілому, та місто зокрема.

Разом до Перемоги!

У СУМАХ ВІДКРИВСЯ ЦЕНТР ДОПОМОГИ ВРЯТОВАНИМ

Директор Департаменту Людмила МУСІЯКА та заступник директора Надія СТЕПАНЕНКО відвідали Центр допомоги врятованим, що відкрився 17 квітня у Сумах.

Суми стали дванадцятим містом в Україні, в якому запрацював такий центр. Центр допомоги врятованим створено для постраждалих від війни, зокрема сексуального насильства, зумовленого війною, де особи можуть отримати безплатну конфіденційну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну допомогу.