Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві в умовах карантину, пов’язаних з призначенням житлових субсидій та з  питань соціальних допомог працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НА ПСИХОЛОГІЧНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ АТО/ООС НА КОНТРОЛІ ДЕРЖАВИ

З метою обговорення питань використання бюджетних коштів у поточному році за напрямком «Здійснення заходів з психологічної реабілітації постраждалих учасників революції Гідності та учасників АТО/ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб» Міністерство у справах ветеранів України провело селекторну нараду з представниками структурних підрозділів з питань соціального захисту населення під головуванням Ігора Безкаравайного, заступника Міністра.

Відповідно до наказу Міністерства у справах ветеранів України від 25.03.2021. № 65 гранична вартість послуг з психологічної реабілітації за 1 добу у 2021 році становить 743 гривні (за 18 днів – 13,37 тис. гривень) для учасників бойових дій, для осіб з інвалідністю внаслідок війни – 619 гривень (за 18 днів – 11,14 тис. гривень). Сумській області на 2021 рік за напрямом психологічна реабілітація учасників АТО/ООС виділені кошти у сумі 2,6 млн гривень, що дозволить надати таку послугу 190 особам.

РОЗШИРЕННЯ ПРАВ І МОЖЛИВОСТЕЙ РОМСЬКИХ ЖІНОК ОБГОВОРИЛИ ПІД ЧАС ОН-ЛАЙН ЗУСТРІЧІ

У рамках проекту: «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні» Ромський жіночий фонд «Чіріклі» провів он-лайн зустріч із представниками активістів та організацій Сумщини.

Під час заходу обговорено розширення прав  та можливостей ромських жінок, налагодження взаємодії між ромськими громадами та органами державної влади, місцевого самоврядування, посилення участі ромських громад у економічному і соціальному житті та представлено учасникам зустрічі презентацію роботи Ромського жіночого фонду «Чіріклі» у рамках компоненту проекту «Мобілізація вразливих груп в пілотних регіонах та громадах».

 В он-лайн зустрічі взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту та Любов Есаулко, головний спеціаліст відділу пільг, сімейної та гендерної політики управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Департаменту.

Наприкінці заходу учасники обмінялися думками щодо налагодження співпраці у рамках проекту для мобілізації ромського населення в громадах, узгодили можливі форми співпраці в пілотних  Краснопільській, Березівській, Степанівській територіальних громадах.

 

ПРО ІНФОРМАЦІЙНУ ПІДТРИМКУ СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО МІСТА ДЛЯ ЖІНОК, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Громадською організацэю «Ліга сучасних жінок», за підтримки Уряду Канади в рамках проекту: «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» проведено «круглий стіл» на тему: «Об’єднаємо зусилля задля створення міста безпечного для жінок і дівчат».

Мета цього заходу - оптимізація багатостороннього діалогу між представниками владних структур, комунальних установ, громадськості та медіа з метою сприяння створенню притулку для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства в м. Суми.

Відкрила захід Ольга Полякова, керівник проекту, голова ГО «Ліга сучасних жінок».

Про створення в Україні спеціалізованих служб для осіб, постраждалих від домашнього насильства, поінформувала присутніх Людмила Пономаренко, менеджер проекту.

Досвідом створення спеціалізованих служб у місті Івано-Франківськ поділилася з учасниками заходу Наталія Вишневецька, голова правління ГО «Д.О.М.48.24». Всі учасники «круглого столу» у своїх виступах зазначили зростання кількості повідомлень (звернень)  за півріччя  цього року  порівняно з попереднім з приводу домашнього насилля та акцентували увагу на створенні спеціалізованого притулку або кризового центру з кризовою кімнатою для постраждалих від насилля.

У заході прийняла участь Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, яка поінформувала присутніх щодо освоєння коштів державної субвенції для створення спеціалізованих служб від домашнього насильства в області.

ПРО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ У СФЕРІ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ

Під час тематичного засідання у форматі он-лайн Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків «Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 до 2025 року: впровадження на національному та місцевому рівнях», під головуванням Ольги Стефанішиної, Віце-прем'єр-міністра та участі Ольги Ревук, заступника Міністра соціальної політики України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, обговорили проблемні питання впровадження завдань вказаного Національного плану, виконання завдань порядку денного Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» та цілей партнерства Україна-НАТО у сфері гендерної рівності.

Наприкінці засідання учасники обговорили практичні кроки імплементації змін до законодавства щодо подолання безкарності за сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом в Україні.

Участь у засіданні прийняла Вікторія Медвідь, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації, Юлія Савельєва, радник голови Сумської обласної державної адміністрації та представники Департаменту соціального захисту населення  Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту-начальника управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій, і Любов Есаулко, головний спеціаліст відділу пільг, сімейної та гендерної політики.

 

СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ СЛУЖБ ПІДТРИМКИ НА КОНТРОЛІ

Відбулась селекторна нарада під головуванням Вікторії Медвідь, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації з відповідальними особами 5 міських рад територіальних громад (Середино-Будської, Конотопської, Шосткинської, Тростянецької, Роменської) з питань реалізації проекту щодо створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі за рахунок використання коштів державного бюджету.

У своєму виступі, Вікторія Медвідь повідомила присутніх, що для створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2021 році в державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.

Державна субвенції спрямовується для створення таких видів спеціалізованих служб підтримки, як:

притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

придбання автомобіля для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, що створені при притулках;

денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з можливістю створення при ньому кризової кімнати);

консультативна служба (спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі).

Посадовець наголосила на необхідності своєчасного цільового використання коштів субвенції. Також піднято питання підписання угоди про співробітництво між громадами у наданні допомоги постраждалим особам від домашнього насильства.

У нараді прийняли участь представники Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Михайло Дубровський, директор Департаменту, Людмила Мусіяка, заступник директора Департаменту-начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій та Надія Степаненко, заступник начальника управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій-начальник відділу пільг, сімейної та гендерної політики.

ПРО ПЕРЕСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ З ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ ТА ОБ’ЄДНАННЯМИ РОБОТОДАВЦІВ

Відбулась нарада під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторії Медвідь з питань розвитку соціального діалогу на території регіону з представниками Спільного представницького органу роботодавців на території Сумської області.

У нараді прийняли участь представники Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Михайло Дубровський, директор Департаменту, Оксана Левченко, начальник відділу соціально-трудових відносин, зайнятості населення та політики оплат праці та представниками Спільного представницького органу роботодавців на території Сумської області.

Під час наради  обговорені питання  щодо перспектив співпраці Сумської обласної державної адміністрації з громадськими організаціями та об'єднаннями роботодавців, оновлення складу та положення Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради.