Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dspvrsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30;
п’ятниця – з 8.30 до 16.15; обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві, з питань надання державних допомог та підтримки внутрішньоперемішених осіб працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-30 до 17-30 та щоп`ятниці з 8-30 до 16-15 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

НОВІ ПРАВИЛА ДЕКЛАРУВАННЯ, ПРИЙНЯТІ ВРУ: НАЗК ОПУБЛІКУВАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ

Законом України від 20 вересня 2023 року № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» відновлено декларування та змінено правила декларування публічних службовців.

Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) приведено свої роз’яснення у відповідність до цього закону та 13 листопада 2023 року їх опубліковано у Базі знань

КОНКУРС МІНІГРАНТІВ ДЛЯ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

БФ «Право на захист» за підтримки Українського гуманітарного фонду Ukraine Humanitarian Fund (UHF) відкриває реєстрацію на конкурс Мінігрантів для неприбуткових організацій, що надають допомогу вразливим категоріям цивільного населення, які постраждали під час повномасштабного вторгнення.

Встигніть узяти участь і подати свою пропозицію до 12 липня 2024 року.

Детальна інформація за посиланням:

https://r2p.org.ua/page/konkurs-minihrantiv-170624?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR180lVeWOR9ggoBLahGmsJN6XTRbt2iYkUUPwhGzEaQP0gHaNHWFJnSi5I_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ЩОДО ПОРЯДКУ СКЛАДАННЯ АКТА ОБСТЕЖЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ПОБУТОВИХ УМОВ ДОМОГОСПОДАРСТВА / ФАКТИЧНОГО МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ОСОБИ

Положеннями окремих нормативно-правих актів для прийняття рішення про призначення в окремих випадках деяких видів допомог, надання пільг з оплати комунальних послуг, а також для включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги, передбачено складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи (далі – Акт обстеження).

Проведені засідання комісй Департаменту з питань чорнобильців

На черговому засіданні Сумської обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (далі – Обласна комісія), розглянуто 5 особових справ учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

За результатом розгляду Обласною комісією вирішено по 2 особових справах видати довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження; по 1 – відмовити у видачі такої довідки, 2 особових справи повернути на доопрацювання.

ДАЙДЖЕСТ РЕФОРМ ЩОДО ЗАХИСТУ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТА ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

Громадська організація «Зелена альтернатива України» розробила дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від збройної агресії.

Які зміни відбулися у виплаті грошової допомоги та порядку надання допомоги ВПО, ваучери на навчання, додаткова допомога ВПО від ООН, компенсація за працевлаштування ВПО, запобігання виселенню з тимчасового житла тощо. Про правовий дайджест реформ від ГО «Зелена альтернатива України» читайте за посиланням.

 
 

ссылкой

 

ВИПЛАТА ПЕНСІЙ ПЕНСІОНЕРАМ-ВПО, ЯКІ НЕ ПРОЙШЛИ ІДЕНТИФІКАЦІЮ, ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ ПІСЛЯ ЇЇ ПРОХОДЖЕННЯ

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ДО початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 р., тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Потрібно було підтвердити свою особу в один із зручних способів, онлайн або офлайн. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. 

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився. Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв'язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), – пенсійні виплати продовжують нараховуватись, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховуються  на банківські картки.