Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dspvrsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30;
п’ятниця – з 8.30 до 16.15; обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві, з питань надання державних допомог та підтримки внутрішньоперемішених осіб працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-30 до 17-30 та щоп`ятниці з 8-30 до 16-15 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

НОВІ ПРАВИЛА ДЕКЛАРУВАННЯ, ПРИЙНЯТІ ВРУ: НАЗК ОПУБЛІКУВАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ

Законом України від 20 вересня 2023 року № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» відновлено декларування та змінено правила декларування публічних службовців.

Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) приведено свої роз’яснення у відповідність до цього закону та 13 листопада 2023 року їх опубліковано у Базі знань

ПРОВОДИТЬСЯ РОБОТА З ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

На черговому засіданні 2024 року Комісією Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі- обласна Комісія), всього розглянуто 17 особових справ, із них: 3 – на видачу посвідчень уперше, 8 – на видачу посвідчень категорії 1, 3 – щодо внесення запису про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1, 3 – на видачу повторного посвідчення.

За результатом розгляду  Комісією вирішено видати 13 посвідчення різних категорій, до 3 – внести запис про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1 та 1 особову справу направлено на доопрацювання.

Крім того, проведене засідання Сумської обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (далі – Обласна комісія), розглянуто 1 особову справу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

Обласною комісією вирішено видати довідку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження.

 

 

 

ДЕПАРТАМЕНТ ПРОВОДИТЬ В ГРОМАДАХ ЗУСТРІЧІ ДЛЯ РОЗЯСНЕНЬ З ПИТАНЬ ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ

На сьогодні ветеранська політика є основним напрямом діяльності як Президента України, Уряду, державних органів, так і місцевої влади.

Адаптація ветеранів війни є складною та багатоаспектною проблемою, тому потребує комплексного підходу, а також співпраці між органами державної влади, місцевого самоврядування, громадськістю та власне ветеранами.

Ветеранська політика – це не тільки про соціальний захист. Це про стійкість громад, про людей, це про обороноспроможність України. У плідній співпраці з міністерствами та відомствами, при всебічній підтримці місцевої влади та бізнесу, міжнародних партнерів, громадськості разом маємо допомогти нашим Захисникам і Захисницям гідно повернутися до цивільного життя.

Надання комплексних послуг соціального захисту в Сумській області у віддалених районах

Представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) проведи робочу зустріч з директорами установ, організацій, що працюють у сфері соціального захисту щодо реалізації проекту  «Надання комплексних послуг соціального захисту в Сумській області у віддалених районах». Департамент був представлений  директором Людмилою МУІЯКОЮ та заступником директора Надією СТЕПАНЕНКО.

Проект  Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)  «Надання комплексних послуг соціального захисту в Сумській області у віддалених районах» реалізовує Громадська організація «Клуб рибалок України» за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

Команда проекту ознайомила учасників заходу з його метою, яка полягає в створенні безпечних та комфортних умов для підсилення вже існуючої системи соціального захисту населення у Сумській області та надання соціально-психологічних послуг вразливим категоріям населення.

Проект передбачає функціонування Мультидисциплінарної мобільної команди – це команда швидкого реагування, що надає соціально-психологічну допомогу сім'ям з дітьми та іншим людям, постраждалим від війни. До складу команди входять психолог, соціальний працівник, юрист та медик. Усі члени команди сприятимуть наданню комплексних соціальних послуг. Мобільні команди працюватимуть у шести регіонах Сумської області, а саме: Суми, Охтирка, Лебедин, Шостка, Кролевець, Дубов’язівка та охоплюватимуть найвіддаленіші населені пункти. 

Перелік послуг, які пропонують мобільні команди:

•        індивідуальні та групові послуги із психосоціальної підтримки для найуразливіших категорій населення: дітей та жінок;

•        захист дітей та ведення випадків домашнього насильства з наданням юридичних та медичних послуг, за необхідності;

•        інформаційні сесії з питань домашнього насильства для сприяння самоідентифікації постраждалих та сприяння отриманню спеціалізованих послуг;

•        базовий медичний огляд, повідомлення про пропаганду вакцинації та підтримку в отриманні медичних документів (медичної декларації, програми безкоштовного проїзду тощо) у разі втрати або інших обставин (що повернулися з РФ)

•        надання першої психологічної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації (обстріл шкіл, житлових будинків тощо);

• інформаційні сесії з протимінної безпеки та поводження з вибухонебезпечними предметами.

«Мультидисциплінарні мобільні команди координуватимуть свою діяльність із місцевими службами соціального захисту для доповнення вже існуючої  системи соціального захисту», -зауважила Людмила Петрівна.

Вона наголосила на комплексності психосоціальної підтримки, що надається вразливим категоріям населення, дітям, жінкам, родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах, всебічній  увазі та відповідальному  ставленні до кожної дорослої людини чи дитини та їх проблем.

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В 2024 РОЦІ

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації-начальником обласної військової адміністрації Володимиром АРТЮХОМ від 26 грудня 2023 року №748 – ОД затверджена Обласна цільова соціальна програма  оздоровлення та відпочинку дітей на 2024 рік, згідно якої  передбачені кошти в  сумі 8 млн гривень для  оздоровлення та відпочинку 570 дітей в таборах, розташованих в карпатському регіоні, перелік яких оприлюднено на офіційному веб сайті Міністерства соціальної політики України в розділі е-Оздоровлення.                  

  Путівками в табори  можуть  бути забезпечені  пільгові категорії дітей, які передбачені Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Безпосередньо прийом заяв та документів, підтверджуючих статус дитини здійснюються особами, які відповідають  за оздоровлення у територіальних громадах, а потім комплект документів передається до Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції обласної державної адміністрації.

ДЕПАРТАМЕНТ ПІДБИВ ПІДСУМКИ РОБОТИ УСТАНОВ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ОБЛАСТІ ЗА 2023 РІК.

Під головуванням директора Департаменту Людмили МУСІЯКИ проведене засідання колегії Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації за результатами роботи в 2023 році соціальної сфери області.

До участі в колегії запрошені представники органів влади громад та органів соціального захисту області. До заходу долучилась заступник голови обласної державної адміністрації-начальника обласної військової адміністрації Олена БОЙКО.