Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УРЯД ВЧЕРГОВЕ СПРОСТИВ ПОРЯДОК НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Про це у ході брифінгу повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

«До органів соціального захисту області надійшло більше 96 тисяч заяв на оформлення субсидій за спрощеним порядком, який почав діяти з 1 травня. Понад 17 тисяч громадян надіслали документи поштою. Субсидії за новим порядком призначено 85,6 тисячам заявників. Для родин, які отримували субсидію в минулому опалювальному періоді, перерахунок здійснено автоматично. Загалом житлові субсидії нині отримує майже 181 тисяча сімей, що складає 41,5% від загальної чисельності домогосподарств області», – зазначила посадовець.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації повідомила, що наприкінці вересня Уряд прийняв рішення щодо подальшого спрощення  порядку призначення субсидій. Відповідні зміни набули чинності з 1 жовтня.

«Відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату житлово-комунальних послуг, чи ні. Орендарі житла зможуть оформити субсидію лише на підставі договору оренди. Особові рахунки на них відкривати тепер не потрібно. Ця норма стане у нагоді переселенцям, які орендують помешкання та прагнуть отримати субсидію», – розповіла Людмила Мусіяка.

Посадовець нагадала, що за рішенням комісії субсидія може бути призначена з урахуванням лише осіб, що фактично проживають у помешканні. Відповідним рішення Уряду визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією при розгляді справ.

«Якщо необхідних документів не надано, комісія, за бажанням заявника, проводить обстеження умов проживання сім’ї. Ця новація дозволить отримати субсидію, приміром, пенсіонерам, з якими зареєстровані дорослі діти, які фактично проживають за іншою адресою – в іншому місті або ж країні», – підкреслила Людмила Мусіяка.

Водночас, дитячим будинкам сімейного типу і прийомним сім’ям можна буде оформити субсидію відповідно до кількості дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.

«У разі розбіжності в даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії ми братимемо дані про склад зареєстрованих», – наголосила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

При цьому посадовець акцентувала увагу на включенні виплат членам виборчих комісій та грошового забезпечення учасників АТО до переліку доходів, які не враховуються при призначенні субсидії.

Відповідним рішення Уряду також надано можливість призначати субсидію сім’ям, що мешкають окремо у житловому будинку, розділеному на дві половини.

Окремо Людмила Мусіяка зупинилася на питанні, чи вплине збільшення з 1 вересня прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати на розмір субсидії.

«У громадян є право вибору періоду, який враховується при визначенні субсидії. Це можуть бути доходи за 2014 рік, чи ж за попередні 3 місяці до звернення. Якщо заявник обирає доходи за попередній рік, то підвищення розміру прожиткового мінімуму буде стосуватися вже наступного періоду призначення субсидій – на 2016/2017 роки. Коли ж йдеться про врахування доходів за попередні 3 місяці до звернення, то підвищення соцстандартів вже може мати вплив. Все залежить від часу звернення», – зазначила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Посадовець також поінформувала про перерахунок державних соціальних допомог у зв’язку із підвищенням соцстандартів.

«Органи соцзахисту вже здійснили відповідний перерахунок. До 15 жовтня сім’ї з дітьми, малозабезпечені родини, інваліди з дитинства, діти-інваліди отримають держдопомогу за жовтень та вересень у збільшеному на 13% розмірі. На виплати спрямують понад 88 мільйонів гривень, що на 10 мільйонів гривень більше, ніж у вересні», – повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.