Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

18 ЖОВТНЯ - ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Завершив свою роботу дводенний семінар щодо посилення протидії торгівлі людьми через взаємодію правоохоронних органів та надавачів соціальних послуг, що проходив у Києві.

Організатори заходу, Міністерство соціальної політики та Координатор проектів ОБСЄ в Україні, приурочили його проведення до Європейського дня боротьби із торгівлею людьми, що відзначається 18 жовтня. 

У Мінсоцполітики наголошують: факт його відзначення є нагадуванням суспільству про гостроту проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.

Саме на актуальності та важливості посилення державної політики у цьому напрямку акцентували увагу учасники семінару - фахівці Мінсоцполітики, МВС, керівники обласних підрозділів боротьби з торгівлею людьми МВС України, директори структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, відповідальні за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, відповідальні особи за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала віл торгівлі людьми, представники громадських організації, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми, представники Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Представництва МОМ в Україні, Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда – Україна" та інших громадських організацій.

Своє бачення шляхів реалізації окреслених завдань висловили: Посол Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні;  Посол Мадіна Джарбусинова, спеціальний представник та Координатор ОБСЄ з протидії торгівлі людьми; заступник Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції Тігран Авакян.

"Питання протидії торгівлі людьми є пріоритетним у діяльності Уряду України, і зокрема Міністерства соціальної політики  як Національного координатора у цій сфері, оскільки ефективна державна політика із зазначених питань є однією з умов для лібералізації ЄС візового режиму для України", - наголосила директор Департаменту сімейної,ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталія Федорович.

За її словами, станом на 15.10.2015 р. Міністерством соціальної політики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 113 громадянам, серед яких: 50 – чоловіків, 46 – жінок та 17 – дітей; 107 осіб – громадяни України та 6 іноземців. За видами експлуатації: 58 випадків – трудова експлуатація, 26 випадків – сексуальна експлуатація, 19 – втягнення у жебрацтво, 4 – змішана експлуатація, 3 – вилучення органів, 2 – продаж малолітньої дитини та 1 – сурогатне материнство.

"Всі громадяни отримують необхідну допомогу відповідно до планів реабілітації. Щоб посилити ефективність цієї роботи, вкрай важливо налагодити взаємодію структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, які відповідають за здійснення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та правоохоронних органів і громадських організацій щодо виявлення та перенаправлення постраждалих осіб для отримання допомоги", - підкреслила Наталія Федорович.

Учасники семінару обговорили проект спільного наказу Мінсоцполітики та МВС України щодо обміну інформацією та перенаправлення постраждалих/потерпілих в рамках Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, а також проект угоди про співпрацю між НУО та структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала віл торгівлі людьми. Визначено й низку завдань для місцевих державних адміністрацій у сфері протидії торгівлі людьми.

Довідково. Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007 Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

 

* За матеріалами офіційного сайту Міністерства соціальної політики України