Департамент соціального захисту населення
пров. 9 травня, 2, м. Суми, 40000
тел. / факс (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

У ДЕПАРТАМЕНТІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2016 РОКУ

 27 липня відбулося засідання підсумкової колегії Департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації, що проходило за участю заступника голови Сумської облдержадміністрації Ірини Купрейчик.

До участі в засіданні були запрошені члени колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники місцевих органів соціального захисту населення, директори територіальних центрів соціального обслуговування, центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів, стаціонарних установ соціальної сфери, Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Обласної комунальної установи Сумської обласної ради «Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Сумського обласного центру соціально-психологічної допомоги, структурних підрозділів Департаменту.

На порядок денний колегії винесено питання про підсумки роботи органів соціального захисту населення, установ і закладів по виконанню завдань програми соціально-економічного розвитку регіону в соціальній сфері за перше півріччя 2016 року.

Заступник директора  Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Заяц у своєму виступі зазначила, що  за підсумками січня-травня 2016 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по відношенню до відповідного періоду 2015 року зросла на 669 гривень, або на 21,8%, і склала 3743 гривні, що  у 2,6 раза перевищує розмір прожиткового мінімуму, установленого для працездатної особи, та мінімальну заробітну плату, визначених державою. Упродовж звітного періоду виплата всіх видів державної допомоги проводилася своєчасно та в повному обсязі, заборгованість наразі відсутня.

 За інформацією заступника директора Департаменту Людмили Мусіяки, в області значна увага приділяється призначенню субсидій на житлово-комунальні послуги для населення за новим порядком. Станом на 01.07.2016 нараховано субсидій на загальну суму 1,8 млрд. гривень проти 239,8 млн. гривень за відповідний період 2015 року. У червні 2016 року 221,4 тис. сімей області (51,5% від загальної кількості сімей області) одержували субсидію на житлово-комунальні послуги (у червні 2015 року – 40,9 тис. сімей, або 9,4%).

З початку поточного року допомогу отримали 9 сімей загиблих та 54 поранених при виконанні службового обов’язку під час АТО на суму до 2 млн. гривень, на поліпшення матеріально-побутових умов проживання сім’ям загиблих отримали допомогу 12 сімей на суму сумі 269 тис. гривень. Забезпечено дровами 294 сім’ї на загальну сумі 531,1 тис. гривень, що становить 12,5%.

На 01.07.2016 в області на обліку щодо забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування перебуває 424 учасника АТО, з них 420 учасників бойових дій та 4 інваліда війни.

З початку року 170 учасників антитерористичної операції пройшли психологічну реабілітацію в санаторіях.

 Як поінформував заступник директора Департаменту Геннадій Пономаренко для поліпшення соціальної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями в області функціонує мережа установ і закладів реабілітаційного напрямку, зокрема, 13 центрів соціальної реабілітації дітей-

інвалідів та 3 відділення соціальної та соціально-побутової реабілітації інвалідів.

В області функціонує мережа територіальних центрів соціального обслуговування, Університети третього віку, соціальними послугами яких користуються 39 тисяч осіб похилого віку, самотніх осіб, та 2 тисячі дітей-інвалідів.

На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 01 жовтня  2014 р. № 509 та № 505 стосовно обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та надання їм адресної грошової допомоги органами соціального захисту населення. В області обліковується 5,3 тисяч вільно переміщених осіб, яким з початку року виплачено державної допомоги на загальну суму 25,7 млн. гривень.

Значна увага приділяється відпрацюванню звернень громадян та запитів, що надходять на урядову «гарячу» лінію з соціальних питань. Кожне звернення мешканців області на Урядову чи регіональну «гарячу лінію» було уважно розглянуто та позитивно вирішено фахівцями Департаменту. Загалом з початку року з різних питань до Департаменту звернулась 641 особа.

До закладів та установ системи соціального захисту звернулося 9,3 тисяч осіб.

За підсумками засідання намічені заходи щодо реалізації державної політики з питань підвищення ефективності системи захисту населення від соціальних ризиків, створення сприятливих умов для вимушених переселенців, соціальної інтеграції осіб з особливими потребами та забезпечення підтримки працездатного населення.