Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві, з питань надання державних допомог та підтримки внутрішньоперемішених осіб працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

РОЗШИРЕННЯ МЕРЕЖІ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ СПЕЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ПІДТРИМКИ ПОСТРАЖДАЛИХ ОСІБ

Відбулося засідання регіональної комісії з розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Голова комісії, Олена БОЙКО,  обговорила з членами засідання зміни, які внесені до Порядку та умов надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення зазначених служб.

До засідання доєднались у форматі он-лайн представники органів місцевої влади Глухівської територіальної громади, які внесли на розгляд комісії пропозицію щодо створення в м. Глухів спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування  осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою.

За результатами засідання пропозиція Глухівської громади схвалена.

ПРИ СУМСЬКІЙ ОДА СТВОРЕНА РАДА З ПИТАНЬ ВПО

За сприянням Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції проведене установче засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Сумській обласній державній адміністрації (далі Рада).

Ради ВПО є платформою для реалізації громадянських та політичних прав ВПО, зокрема конституційного права на участь в управлінні державними справами.

РОДИНАМ ЗАХИСНИКІВ

Міністерство оборони України розробило інформаційну брошуру, що містить довідкову інформацію та номери телефонів для отримання відповідної допомоги

Возможно, это графический образ (текст)

Возможно, это графический образ (текст)

РОБОТА КОМІСІЙ ДЕПАРТАМЕНТУ

На черговому засіданні Комісією Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі- обласна Комісія), всього розглянуто 23 особові справи, із них: 9 – на видачу посвідчень уперше, 6 – на видачу посвідчень категорії 1, 3 – щодо внесення запису про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1, 4 – на видачу повторного посвідчення.

За результатом розгляду обласною Комісією вирішено видати 19 посвідчень різних категорій, до 3 посвідчень категорії 1 внести запис про зміну групи інвалідності, по 1 особовій справі відмовлено у встановленні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

ВСЕСВІТНЯ ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА ООН ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

Всесвітня продовольча програма ООН оголошує конкурс для відбору організацій-партнерів, які будуть допомагати доставляти та роздавати продуктову допомогу вразливим групам населення України в рамках Проміжного стратегічного плану для України на 2023–2024 рр. (посилання: https://www.unpartnerportal.org/).  

В рамках конкурсу будуть відібрані партнери для: 

  1. Роздачі продовольчих наборів в натуральній формі та забезпечення вибраних закладів соціального захисту продуктами харчування   
  2. Допомоги в реєстрації отримувачів грошової допомоги. 

СТАРТУЄ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ РАДИ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

В ОБЛАСТІ РОЗПОРЯДЖЕННЯМ ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ – ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІД 21.08.2023 № 411-ОД УТВОРЕНО РАДУ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Стати членом Ради запрошують:

- внутрішньо переміщених осіб, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є територія Сумської області, що є адресою останнього задекларованого/зареєстрованого місця проживання внутрішньо переміщеної особи, в тому числі які є представниками суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;

- громадські об’єднання, в статуті яких визначено, що їхня діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах Сумської області.

Директор Департаменту Людмила МУСІЯКА прийняла участь у брифінгу з питань забезпечення послугами оздоровлення дітей пільгової категорії.

Цьогоріч  оздоровлення дітей Сумщини здійснюється в рамках Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2023 рік (зі змінами), державної програми та програм міжнародних донорів.

На сьогоднішній день, в рамках Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2023 рік, затвердженої розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації-начальника обласної військової адміністрації від 26.06.2023 №274-ОД (зі змінами), мають право на оздоровлення такі категорії дітей:

УВАГА! КОНКУРС ДЛЯ МОЛОДІ!

З метою створення умов для пошуку, підтримки і розвитку амбітної та вмотивованої молоді, розширенні її участі у формуванні та реалізації державної політики і державного управління, формування інтересу у молодого покоління до державної служби та покращення іміджу державних службовців у суспільстві, Національне агентство України з питань державної служби та Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу оголошує Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед молоді (далі – Конкурс), що організується за підтримки Спілки молодих державних службовців України.

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ (ТЛ)

Рівно десять років тому Генеральною Асамблеєю ООН обрано 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

Відтоді державні інституції, міжнародні та неурядові організації, активісти та активістки привертають увагу людей до небезпеки торгівлі людьми у кожній країні світу.

! За даними ООН, постраждалі від торгівлі людьми особи з принаймні 127 країн експлуатувались у 137 державах світу.

ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Сьогодні у рамках проведення інформаційної кампанії до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня) відбулася робоча нарада відповідальних осіб, які забезпечують реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми на регіональному рівні.

У нараді взяли участь Надія СТЕПАНЕНКО – заступник директора Департаменту соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської облдержадміністрації, Любов ЕСАУЛКО – начальник відділу сімейної, ґендерної політики, протидії торгівлі людьми та ментального здоров’я Департаменту та Роман КОЛОДЯЖНИЙ – старший оперуповноважений в органах внутрішніх справ Управління міграційної поліції ГУНП в Сумській області.

СТАРТУЄ НАБІР НА БЕЗКОШТОВНУ ПРОГРАМУ «РОЗВИТОК СІМЕЙНОГО БІЗНЕСУ ВЕТЕРАНІВ/ОК, У ТОМУ ЧИСЛІ І БІЗНЕСУ ДІЮЧИХ ВІЙСЬКОВИХ ТА ЇХ РОДИН»

Громадська організація Pro Women UA та Громадська організація Nomad за підтримки Українського Ветеранського Фонду стартує набір на безкоштовну Програму «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок, у тому числі і бізнесу діючих військових та їх родин».

Зазначений проєкт дає змогу зняти з учасників програми стигму сприйняття «повернення з війни та неможливості себе знайти в цивільному житті».

Програма «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок» складається з наступних блоків:

ТИМЧАСОВЕ ЖИТЛО ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

В області особам, житлові будинки яких зруйновано, пошкоджено внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, або внутрішньо переміщеним особам може бути надано житло для тимчасового проживання придбане Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» у 2022 році.

Першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають: багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Національною соціальною сервісною службою України розроблено пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи.

Торгівля людьми – це порушення прав людини, при якому її експлуатують з метою отримання вигоди. Постраждалими вважаються особи, які потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство. Це лише кілька з багатьох видів такої торгівлі.

Зважаючи на важливість тематики, Національною соціальною сервісною службою України розроблено пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи.

ЩОДО ЗМІН В ПІДТРИМЦІ ВПО

Сьогодні проведена селекторна нарада щодо змін у законодавстві з питань підтримки внутрішньо переміщених осіб для органів соціального захисту населення райдержадміністрацій, територіальних громад під головуванням заступника директора Департаменту Надії СТЕПАНЕНКО.

З метою осучаснення умов надання допомоги для внутрішньо переміщених осіб Уряд 11.07.2023 року ухвалив постанову № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою уточнено параметри надання цієї підтримки. Постанова запроваджує концептуально новий підхід до надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – Допомога).

Як інформувала присутніх начальник відділу соціальних гарантій та внутрішньо переміщених осіб управління ветеранів, соціальних гарантій та внутрішньо переміщених осіб Департаменту Валентина Соболєва, відтепер з метою посилення адресності, термін надання Допомоги складає від 6 до 12 місяців;

ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНСЬКІ ВЕТЕРАНИ ТА ОСОБИ, ЯКІ МАЮТЬ ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД БАТЬКІВЩИНОЮ, ОТРИМАЮТЬ РАЗОВУ ГРОШОВУ ВИПЛАТУ

21 липня, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань» Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань».

Відповідно до неї, держава забезпечить до Дня Незалежності України разову грошову виплату ветеранам війни, постраждалим від нацистських переслідувань, громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і відзначились, боронячи власну країну.

Виплати до Дня незалежності громадяни отримають у розмірах від  450 грн до  3 100  грн., у тому числі, як подяку за внесок у захист країни.

Оновлене законодавство визначає термін та розміри здійснення цієї виплати. Постанова КМУ розроблена на виконання нового закону і встановлює наступні розміри виплат для визначених категорій осіб:

«ЗАХИСТИ СЕБЕ»

У Дружньому просторі для жінок і дівчат «Вільна» відбулося відкриття інформаційно-просвітницької акції з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня) «Захисти себе».

Захід організовано Департаментом з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської облдержадміністрації спільно з партнерами, з метою підвищення рівня поінформованості громадян про проблему торгівлі людьми, привернення уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від торгівлі людьми.

ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ПРОТИДІЇ ТА ЗАПОБІГАННЯ ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОМУ НАСИЛЬСТВУ

18 липня проведено засідання Робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН), яка діє при Сумській обласній державній адміністрації.

Захід проведено за участю представництва UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні у співпраці та за підтримки Саб-кластеру з питань ҐЗН. До заходу долучилися представники громадських організацій та територіальних громад області.

В ході зустрічі були обговорені можливі шляхи вирішення протидії ґендерно зумовленого насильства.

З презентацією уніфікованої системи перенаправлення  постраждалих  в регіоні виступила регіональна спеціалістка з питань протидії ґендерно зумовленому насильству Анастасія КОЛОМІЄЦЬ.