Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dspvrsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30;
п’ятниця – з 8.30 до 16.15; обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві, з питань надання державних допомог та підтримки внутрішньоперемішених осіб працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-30 до 17-30 та щоп`ятниці з 8-30 до 16-15 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

НОВІ ПРАВИЛА ДЕКЛАРУВАННЯ, ПРИЙНЯТІ ВРУ: НАЗК ОПУБЛІКУВАЛО РОЗ’ЯСНЕННЯ

Законом України від 20 вересня 2023 року № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» відновлено декларування та змінено правила декларування публічних службовців.

Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) приведено свої роз’яснення у відповідність до цього закону та 13 листопада 2023 року їх опубліковано у Базі знань

КОНКУРС МІНІГРАНТІВ ДЛЯ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

БФ «Право на захист» за підтримки Українського гуманітарного фонду Ukraine Humanitarian Fund (UHF) відкриває реєстрацію на конкурс Мінігрантів для неприбуткових організацій, що надають допомогу вразливим категоріям цивільного населення, які постраждали під час повномасштабного вторгнення.

Встигніть узяти участь і подати свою пропозицію до 12 липня 2024 року.

Детальна інформація за посиланням:

https://r2p.org.ua/page/konkurs-minihrantiv-170624?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR180lVeWOR9ggoBLahGmsJN6XTRbt2iYkUUPwhGzEaQP0gHaNHWFJnSi5I_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ЩОДО ПОРЯДКУ СКЛАДАННЯ АКТА ОБСТЕЖЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ПОБУТОВИХ УМОВ ДОМОГОСПОДАРСТВА / ФАКТИЧНОГО МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ОСОБИ

Положеннями окремих нормативно-правих актів для прийняття рішення про призначення в окремих випадках деяких видів допомог, надання пільг з оплати комунальних послуг, а також для включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги, передбачено складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи (далі – Акт обстеження).

Проведені засідання комісй Департаменту з питань чорнобильців

На черговому засіданні Сумської обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (далі – Обласна комісія), розглянуто 5 особових справ учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

За результатом розгляду Обласною комісією вирішено по 2 особових справах видати довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження; по 1 – відмовити у видачі такої довідки, 2 особових справи повернути на доопрацювання.

ДАЙДЖЕСТ РЕФОРМ ЩОДО ЗАХИСТУ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТА ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

Громадська організація «Зелена альтернатива України» розробила дайджест реформ щодо захисту внутрішньо переміщених осіб та осіб, постраждалих від збройної агресії.

Які зміни відбулися у виплаті грошової допомоги та порядку надання допомоги ВПО, ваучери на навчання, додаткова допомога ВПО від ООН, компенсація за працевлаштування ВПО, запобігання виселенню з тимчасового житла тощо. Про правовий дайджест реформ від ГО «Зелена альтернатива України» читайте за посиланням.

 
 

ссылкой

 

ВИПЛАТА ПЕНСІЙ ПЕНСІОНЕРАМ-ВПО, ЯКІ НЕ ПРОЙШЛИ ІДЕНТИФІКАЦІЮ, ВІДНОВЛЮЄТЬСЯ ПІСЛЯ ЇЇ ПРОХОДЖЕННЯ

До 31 березня 2024 р. для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ДО початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 р., тривав процес проходження фізичної ідентифікації. Потрібно було підтвердити свою особу в один із зручних способів, онлайн або офлайн. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи дійсно кошти від держави отримує саме та особа, якій вони призначені. 

У березні термін виплати пенсії без проходження ідентифікації – завершився. Частині пенсіонерів, які не вийшли на зв'язок з Пенсійним фондом протягом 9 місяців (з 1 липня 2023 року по 31 березня 2024 року), – пенсійні виплати продовжують нараховуватись, але тимчасово, до моменту проходження ідентифікації, не перераховуються  на банківські картки.

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ, СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Засідання Консультативної ради проведено в оновленому складі під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації БОЙКО Олени Анатоліївни.

До нього увійшли представники органів державної влади, громадських ветеранських організацій, учасники бойових дій, військовослужбовці.

ПРАЦЮЄМО НЕ ТІЛЬКИ В ДЕПАРТАМЕНТІ

На Сумщині стартувала щорічна кампанія з благоустрою територій населених пунктів області, яка проводиться в межах акції «За чисте довкілля».

З року в рік Департамент в числі перших долучається до даної акції. Не винятком став і цей рік. Незважаючи на мряку, колектив Департаменту завзято взявся до впорядкування закріпленої території. Завдяки  зусиллям покращений естетичний та санітарний  стан прибережної зони озера по вулиці Героїв Крут.

В такий не простий  час ми залишаємося не тільки  на своєму місці, а й  намагаємося всіляко підтримати Сумщину в цілому, та місто зокрема.

Разом до Перемоги!

У СУМАХ ВІДКРИВСЯ ЦЕНТР ДОПОМОГИ ВРЯТОВАНИМ

Директор Департаменту Людмила МУСІЯКА та заступник директора Надія СТЕПАНЕНКО відвідали Центр допомоги врятованим, що відкрився 17 квітня у Сумах.

Суми стали дванадцятим містом в Україні, в якому запрацював такий центр. Центр допомоги врятованим створено для постраждалих від війни, зокрема сексуального насильства, зумовленого війною, де особи можуть отримати безплатну конфіденційну соціально-психологічну, юридичну та інформаційну допомогу.

ПРОВЕДЕНЕ ЗАСІДАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

За участі заступника голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Бойко Олени Анатоліївни 25 квітня 2024 року відбулося засідання Консультативної ради з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з представниками громадських організацій області, що опікуються питаннями осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Пенсійного фонду України в Сумській області, охорони здоров’я та  структурних підрозділів Сумської обласної державної адміністрації.  

ЗАПРОВАДЖЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОСЛУГИ З ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄСТІЙКОСТІ В ГРОМАДАХ СУМЩИНИ

Сьогодні відбулась нарада з територіальними громадами Сумського району з питання запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, соціальних послуг стаціонарного, денного догляду, підтриманого проживання та запровадження мережі сімейних форм виховання, сімей патронатних вихователів. Нарада проведена директором Департаменту Людмилою МУСІЯКОЮ спільно з начальником Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрієм КАЛІНОВСЬКИМ.

Ключові питання, розглянуті на засіданні - виконання завдань, визначених за результатами поїздки Міністра соціальної політики України Оксани Жолнович до Сумської області, зокрема щодо реалізації Постанови Кабінету Міністрів від 3 жовтня 2023 р. № 1049. До експериментального проекту, затвердженого зазначеною Постановою, координатором якого є Міністерство соціальної політики України, ввійшли 5 громад Сумщини на умовах конкурсу та 3 громади – поза конкурсом. В них створено три центри життєстійкості, два з яких працюють. Планують долучитись до проєкту ще 13 громад нашої області, зокрема по Сумському району – 6.

Учасниками експериментального проекту можуть стати і інші територіальні громади області.

РОЗБУДОВА ДЕМОКРАТИЧНОГО, МИРНОГО ТА ГЕНДЕРНО РІВНОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ

Структурою ООН Жінки в Україні у партнерстві з Українським жіночим фондом у Сумській області організована пресконференція за результатами реалізації та впливу проєкту  «Розбудова демократичного, мирного та гендерно рівного суспільства в Україні», розпочатого у травні 2021 року і завершеного у квітні 2024 року.

Конференція проведена з метою демонстрації результатів діяльності місцевих жіночих груп самодопомоги та їх впливу на розвиток громад при залученні місцевих жінок у процесах реагування на виклики війни та відновлення.

Вітальним словом відкрила конференцію директор Департаменту Людмила МУСІЯКА та висловила вдячність колегам і партнерам за активну дієву співпрацю на шляху локалізації завдань і заходів Національного плану дій 1325 в області.

Довідково: у 5-ти громадах Сумщини  підтримані субпартнерські проєкти груп самодопомоги, а саме: в  Білопільській, Лебединській, Миколаївській, Роменській та Садівській. За фінансової підтримки Уряду Норвегії загальна сума цих проектів. склала  3 103 300, 00 грн. Кожен з цих проектів сприяє тому, щоб жінки мали можливості брати змістовну участь у процесах розбудови миру та безпеки на всіх рівнях в Україні та вартий окремої уваги.

У 2024 РОЦІ ГРОШОВА КОМПЕНСАЦІЯ «ПАКУНОК МАЛЮКА» ТІЛЬКИ НА ПРИДБАННЯ ДИТЯЧИХ ТОВАРІВ

Це питання обговорювалось  на нараді Міністерства соціальної політики України до якої долучились представники Департаменту.

Зазначимо, шо 13 лютого 2024 року набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України №136 від 9 лютого 2024 року, якою продовжено термін можливості отримати компенсацію вартості «пакунку малюка» до 31 грудня 2024 року.

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді «пакунка малюка» (бебі-бокса). Це одноразова натуральна допомога від держави родинам з новонародженими дітьми для їх підтримки та забезпечення належного догляду за немовлям. Бебі-бокс видається в пологовому відділенні. Він складається з найнеобхідніших речей, які знадобляться для догляду за немовлям з перших днів його народження: підгузки, пелюшки, ковдри, дитячий одяг для новонароджених різного розміру, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.

На сьогодні в області «пакунок малюка» є у кожному пологовому будинку.

СТВОРЕНО ЧОТИРИ РОБОЧІ ГРУПИ ПРИ КООРДИНАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ ПІДТРИМКИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ

За ініціативи та організаційного сприяння Департаменту проведене чергове засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Сумській обласній державній адміністрації. Основне питання порядку денного зібрання – створення в приймаючих громадах області відповідних фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ ІНТЕРАКТИВНОЇ МАПИ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ В ОБЛАСТІ

Відбулася презентація та обговорення створення інтерактивної Мапи надання соціальних послуг в Сумській області, що опрацьована Департаментом соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації спільно з громадською організацією «Український інститут соціальних досліджень  імені О. Яременка» в рамках реалізації проєкту Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) «Удосконалення системи соціальної роботи та надання соціальних послуг в 6 цільових областях проекту шляхом проведення аналізу стану організації та надання соціальних послуг у територіальних громадах цих регіонів, ідентифікації надавачів та визначення потреб задля цифровізації процесів».

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ДЛЯ ВИДАЧІ ПОСВІДЧЕНЬ ЧОРНОБИЛЬЦЯМ

На черговому засіданні 2024 року Комісією Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі- обласна Комісія), всього розглянуто 11 особових справ, із них: 4 – на видачу посвідчень уперше, 3 – на видачу посвідчень категорії 1, 2 – щодо внесення запису про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1 та 2 – на видачу повторного посвідчення.

За результатом розгляду обласною Комісією вирішено видати 9 посвідчення різних категорій, до 2 – внести запис про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1.

 

 

ПРОВОДИТЬСЯ РОБОТА З ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

На черговому засіданні 2024 року Комісією Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі- обласна Комісія), всього розглянуто 17 особових справ, із них: 3 – на видачу посвідчень уперше, 8 – на видачу посвідчень категорії 1, 3 – щодо внесення запису про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1, 3 – на видачу повторного посвідчення.

За результатом розгляду  Комісією вирішено видати 13 посвідчення різних категорій, до 3 – внести запис про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1 та 1 особову справу направлено на доопрацювання.

Крім того, проведене засідання Сумської обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (далі – Обласна комісія), розглянуто 1 особову справу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії.

Обласною комісією вирішено видати довідку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження.