Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції
пров. Сурогінський, 2, м. Суми, 40000
тел. (0542)77-96-77,
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Офіційна сторінка Facebook: https://www.facebook.com/dsznsumyoda

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПІКЛУЄМОСЯ ПРО ГРОМАДЯН

У Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації працюють телефонні «гарячі лінії». У зв`язку з підвищеною актуальністю питань у суспільстві, з питань надання державних допомог та підтримки внутрішньоперемішених осіб працює «гаряча лінія» (0542) 77-99-55. З інших питань можна звернутися за телефоном «гарячої лінії» 77-96-77. «Гарячі лінії» працюють за графіком у робочі дні: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 та щоп`ятниці з 8-00 до 16-00 години. У робочі дні розгляд звернень, що надійшли за телефоном «гарячої лінії», здійснюється керівниками структурних підрозділів Департаменту, до компетенції яких належить порушене питання. Також задля зручності жителів Сумської області відкриті «гарячі лінії» за місцем проживання:

УВАГА! АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг для соціально вразливих верств населення, сприяння ініціативності ОТГ у розв'язанні найгостріших соціальних проблем.

Виконання цих складних завдань значною мірою покращує проведення децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, спрямованих на формування в регіонах економічно спроможних територіальних громад. Детальніше з актуальною інформацією для ОТГ можна ознайомитися ТУТ.

РОЗШИРЕННЯ МЕРЕЖІ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ СПЕЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ПІДТРИМКИ ПОСТРАЖДАЛИХ ОСІБ

Відбулося засідання регіональної комісії з розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Голова комісії, Олена БОЙКО,  обговорила з членами засідання зміни, які внесені до Порядку та умов надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення зазначених служб.

До засідання доєднались у форматі он-лайн представники органів місцевої влади Глухівської територіальної громади, які внесли на розгляд комісії пропозицію щодо створення в м. Глухів спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування  осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою.

За результатами засідання пропозиція Глухівської громади схвалена.

ПРИ СУМСЬКІЙ ОДА СТВОРЕНА РАДА З ПИТАНЬ ВПО

За сприянням Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції проведене установче засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Сумській обласній державній адміністрації (далі Рада).

Ради ВПО є платформою для реалізації громадянських та політичних прав ВПО, зокрема конституційного права на участь в управлінні державними справами.

РОДИНАМ ЗАХИСНИКІВ

Міністерство оборони України розробило інформаційну брошуру, що містить довідкову інформацію та номери телефонів для отримання відповідної допомоги

Возможно, это графический образ (текст)

Возможно, это графический образ (текст)

РОБОТА КОМІСІЙ ДЕПАРТАМЕНТУ

На черговому засіданні Комісією Сумської обласної державної адміністрації з розгляду документів для видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі- обласна Комісія), всього розглянуто 23 особові справи, із них: 9 – на видачу посвідчень уперше, 6 – на видачу посвідчень категорії 1, 3 – щодо внесення запису про зміну групи інвалідності у посвідчення категорії 1, 4 – на видачу повторного посвідчення.

За результатом розгляду обласною Комісією вирішено видати 19 посвідчень різних категорій, до 3 посвідчень категорії 1 внести запис про зміну групи інвалідності, по 1 особовій справі відмовлено у встановленні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

ВСЕСВІТНЯ ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА ООН ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

Всесвітня продовольча програма ООН оголошує конкурс для відбору організацій-партнерів, які будуть допомагати доставляти та роздавати продуктову допомогу вразливим групам населення України в рамках Проміжного стратегічного плану для України на 2023–2024 рр. (посилання: https://www.unpartnerportal.org/).  

В рамках конкурсу будуть відібрані партнери для: 

  1. Роздачі продовольчих наборів в натуральній формі та забезпечення вибраних закладів соціального захисту продуктами харчування   
  2. Допомоги в реєстрації отримувачів грошової допомоги. 

СТАРТУЄ ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ РАДИ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

В ОБЛАСТІ РОЗПОРЯДЖЕННЯМ ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ – ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІД 21.08.2023 № 411-ОД УТВОРЕНО РАДУ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ПРИ СУМСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Стати членом Ради запрошують:

- внутрішньо переміщених осіб, місцем фактичного проживання яких згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є територія Сумської області, що є адресою останнього задекларованого/зареєстрованого місця проживання внутрішньо переміщеної особи, в тому числі які є представниками суб’єктів господарювання, які в установленому законодавством порядку перемістили свої виробничі потужності та активи;

- громадські об’єднання, в статуті яких визначено, що їхня діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах Сумської області.